Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica W Bystrzycy Dolnej i Stachowicach dziękowali za plony

W Bystrzycy Dolnej i Stachowicach dziękowali za plony

0

Bystrzyca Dolna oraz Stachowice zapoczątkowały sołeckie dożynki. Uroczystą mszą św. dziękowano za zebrane plony. Tradycyjnie na przybyłych gości czekały pięknie przygotowane wieńce dożynkowe, stragany z lokalnymi produktami i potrawami, rodzinne gry i zabawy.
Dożynki  to tradycja, którą podtrzymujemy i przekazujemy kolejnym pokoleniom i właśnie za to pragnę państwu podziękować. Mimo nowoczesnej technologii, która jest wykorzystywana w rolnictwie nie mamy wpływu na  najważniejszą kwestię – pogodę. Ta w tym roku nas nie rozpieszczała. Susza oraz upały doskwierały nie tylko ludziom, ale również pracującym rolnikom, którzy tegoroczne zbiory podsumowują jednoznacznie – były ciężkie i trudne. Sama jestem rolnikiem i wiem ile wysiłku i pracy trzeba włożyć, aby ziemia wydała plony. I właśnie za ten trud dziękuję każdemu rolnikowi– podkreślała wójt gminy Świdnica, Teresa Mazurek.

Dożynki Gminy Świdnica w tym roku odbędą się w niedzielę 26 sierpnia w Krzyżowej od godz. 13.00 na terenie Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.

/UG Świdnica/