Strona główna Wydarzenia Świebodzice Szykują szkoły na przyjęcie uczniów

Szykują szkoły na przyjęcie uczniów

0

Za trzy tygodnie uczniowie rozpoczną nowy rok szkolny 2018/2019. W świebodzkich szkołach trwają wakacyjne remonty, najwięcej dzieje się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 i 4.

W Czwórce trwa gruntowny remont toalet – to była ostatnia szkoła, w której toalety pamiętały jeszcze czasy PRL. Koszt remontu to100.000 zł.

Z kolei w nowo powołanej Szkole Podstawowej 1 toczą się prace związane z modernizacją parteru i przygotowaniem klas z przeznaczeniem na salę dydaktyczną i świetlicę. Do tego dochodzi malowanie, wymiana instalacji elektrycznej, wykładzin i wyposażenie. Na terenie szkoły powstanie także plac zabaw dla najmłodszych.

W Publicznym Przedszkolu nr 2 rozpocznie się wkrótce remont pomieszczenia po dawnym mieszkaniu służbowym, do którego przeniesiona zostanie administracja. Zwolnione pomieszczenia zostaną przeznaczone na gabinety dla specjalistów: pomoc psychologiczna, logopeda.

W pozostałych placówkach odbywają się tylko drobne remonty i odświeżanie pomieszczeń, bo gruntowne prace i termomodernizacje zostały zrealizowane w poprzednich latach.

/UM Świebodzice/