Strona główna Wydarzenia Świdnica Są środki na wyposażenie mieszkań wspomaganych

Są środki na wyposażenie mieszkań wspomaganych

2

Są pieniądze na doposażenie 20 mieszkań w modernizowanym budynku przy ul. 1 Maja w Świdnicy. Z udogodnień skorzysta 90 osób.

Jak informuje urząd miejski, Świdnica otrzymała dotację  w konkursie na organizację usług opiekuńczych dla osób niesamodzielnych, niepełnosprawnych i starszych wychodzących z bezdomności i innych kryzysów. Kwota unijnego dofinansowania to 2 828 944 zł, przy całkowitej wartości projektu – 2 980 844 zł. Wnioskodawcą była Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej, a partnerem Gmina Miasto Świdnica.

Przyznane środki przeznaczone zostaną na funkcjonowanie mieszkań wspomaganych i treningowych, które powstają w remontowanym budynku przy ul. 1 Maja. Dwadzieścia mieszkań doposażonych zostanie m.in. w meble, specjalistyczne łóżka, sprzęt RTV i AGD. Sfinansowane zostaną także usługi opiekuńcze i zajęcia edukacyjne dla przebywających tam osób niesamodzielnych, niepełnosprawnych i starszych.

Celem głównym projektu jest zwiększenie w okresie od kwietnia 2019 roku do marca 2022 roku samodzielności 90 osób, kwalifikujących się do wsparcia w procesie integracji społecznej, a tym samym wzrost potencjału umożliwiającego samodzielne utrzymanie, autonomiczne funkcjonowanie oraz łączenie życia osobistego i zawodowego.

/Źródło UM w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułZniszczyli dekorację dożynkową. Wójt wyznacza nagrodę
Następny artykułZaginął roczny kocurek [Aktualizacja]