Strona główna Wydarzenia Świebodzice Ruszyło parkowanie czasowe na świebodzickim Rynku

Ruszyło parkowanie czasowe na świebodzickim Rynku

1

Od poniedziałku w świebodzickim centrum obowiązuje parkowanie czasowe. Na jednej z pierzei Rynku, od strony fontanny, można parkować w wyznaczonym limicie czasowym – do 1 godziny. Ma to być alternatywa dla płatnej strefy parkowania.

Nowymi zasadami postoju objętych zostało kilkanaście miejsc parkingowych. Rozwiązanie to ma upłynnić ruch w centrum i umożliwić mieszkańcom zrobienie np. zakupów w sklepach czy załatwienie sprawy w urzędzie. Na pozostałej części Rynku parkować można na takich samych zasadach, jak dotychczas.

Godzina wystarczy, by zrobić drobne zakupy w Rynku czy odwiedzić urząd w celu załatwienia sprawy. Chodzi przede wszystkim o zwiększenie rotacji pojazdów w obrębie ścisłego centrum – wyjaśnia burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Zmiany zostały poprzedzone kampanią informacyjną. Za wycieraczki parkujących w Rynku aut trafiły ulotki, w mieście pojawiły się także plakaty. Informacje na temat nowej organizacji ruchu świebodziczanie znaleźli także na stronie miejskiej swiebodzice.pl, na portalu społecznościowym oraz w gazecie samorządowej.

Nad przestrzeganiem nowych zasad czuwać będzie Straż Miejska, ale w pierwszym tygodniu obowiązywania zmian nie będzie mandatów, tylko pouczenia. Z parkowania czasowego bardzo cieszą się właściciele punktów handlowych i usługowych w centrum – mówi Agnieszka Bielawska-Pękala ze świebodzickiego ratusza.

/UM Świebodzice, opr. mn/