Strona główna 112 Policyjna akcja “Pieszy kontra pojazd”

Policyjna akcja “Pieszy kontra pojazd”

15

Od 6 rano na drogach powiatu świdnickiego trwa policyjna akcja “Pieszy kontra pojazd”. Policjanci będą reagować na wszystkie, niezgodne z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego zachowania pieszych, a także kierujących pojazdami w stosunku do tej właśnie grupy osób.

Funkcjonariusze będą w szczególności zwracać uwagę na zachowanie się kierujących pojazdami wobec pieszych, a także na poruszanie się pieszych na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników, używanie przez nich elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym, przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych oraz stosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Akcja potrwa do 22.00.

KPP w Świdnicy, opr. red.

 • Wiktor Lis

  I bardzo dobrze- powinno być więcej takich akcji. Najczęściej mówi się o wykroczeniach kierowców a piesi także powinni dostawać mandaty za wtargnięcia na jezdnię. Najgorsi są rowerzyści, którzy wjeżdżają na pasy i ci nieoświetleni. Jeszcze jeden z drugim jeździ ze słuchawkami na uszach- we Wrocławiu 99 % rowerzystów ma te słuchawki w uszach- co za debilizm…- sami się pchają w kłopoty. Walniesz takiego i masz problem i zniszczone auto- wtedy możesz tylko bawić się w proces sądowy aby spróbować cokolwiek odzyskać.

  • YES

   no wreszcie ktoś zauważył ten problem z rowermenami na pasach-DZIĘKI -sam miałem kłopot, jak pizgłem typa który wtargnąl na pasy na rowerku – ale tylko przeturlał sie po bruku,ryj przyrysował i ta mina jak dostał mandacik -bezcenne 🙂 ale pewnie zaraz Mciej Miłosz się odszczeknie jaki to ze mnie kiler (Jurek) miłosników dwóch pedałow 🙂

   • Siostra Bernadetka

    A ja się ciągle zastanawiam czemu oni nie patrzą na boki przed wjazdem na przejścia.
    To jest dla mnie wielka tajemnica.
    Rozumiem że nie chce się przeprowadzać ale żeby jechać na dżygita?

    • YES

     Maciej Miłosz zaraz Ci odpowie-albowiem cykliści naród wybrany nie musza zważać na takie przepisy-tak jak rydzyk powiedział:mnie jako katolika prawo nie obowiazuje :-)) i co mi Pani zrobi??

     • Siostra Bernadetka

      To nie kwestia przepisów a instynktu samozachowawczego.

     • YES

      miłośnicy dwóch pedałów tego instynktu nie posiadają :-))) utwierdza mnie w tym to że ci (w wiekszości) brzuchaci,wystrojeni w najdroższe firmowe ubranka i pedałujący na Argonie faceci patrzą tylko jak by do najbliższej knajpy na piwo dotrzeć :-))))

     • Siostra Bernadetka

      He he z opisu zachowania wychodzi mi że to narciarze robiący formę na zimę 😂

     • YES

      tak,jasne to właśnie ci co stoją obok wyciągu w ubrankach Rossignol i z nartami VOLKL RACETIGER SPEEDWALL SL UVO

     • Siostra Bernadetka

      No coś ty. Tamci już zaliczyli pierwszy zjazd – do knajpy.

     • YES

      i dalej tam są ale jak wiosna nastanie to jeb…na rowera się przesiadają :-))

    • Swidniczanin

     To jest proste – odruch. Na przejściu dla rowerów rowerzysta ma pierwszeństwo i tego mnie uczono na nauce jazdy, żeby zwracać na to uwagę. Jest też przepis, który mówi, że przez przejście dla pieszych wolno tylko przechodzić, przejeżdżanie go jakimkolwiek pojazdem (poza wózkiem inwalidzkim) jest zabronione. Dlatego należy zsiąść z roweru i go przeprowadzić. A jest też i takie coś jak wtargnięcie na jezdnię – czy to pieszo, czy to rowerem wprost pod nadjeżdżający samochód, który nie ma żadnych szans na zatrzymanie. To trochę tak jak z przechodzeniem w miejscach gdzie nie ma pasów (kiedyś Ci to wytłumaczyłem) – wolno przechodzić, ale należy przepuścić wszystkie pojazdy i przejść w sposób nie stwarzający zagrożenia w ruchu. Tak więc znamy prawa, ale zapominamy o czymś równie ważnym – o OBOWIĄZKACH.

   • Maciej Miłosz

    Ty to zawsze masz jakieś historie. Z taką wyobraźnią to może napisz do “Chwili dla ciebie”, zawsze to 50zł wpadnie, więcej niż 60 gr 😉

  • Maciej Miłosz

   Akurat statystyki przyczyn wypadków mówią co innego. 99% ze słuchawkami to rozumiem, że dane wzięte z Instytutu Danych z Dupy? Wy jesteście daremni, drogi są dla wszystkich a co artykuł i kierowcach, rowerzystach i pieszych zaraz jest obrzucanie się nawzajem g…em za to kto jakiego używa środka transportu. Wszyscy czują się lepsi bo jeżdżą czymś tam i oni są wielkimi władcami dróg.

 • Siostra Bernadetka

  Na przyszłość polecam szczególnej uwadze wyprzedzanie na przejściach dla pieszych na wylocie ze Świdnicy w stronę Świebodzic:
  1. na wysokości hali targowej,
  2. przed rondem koło Kauflandu.
  Co prawda wiele rzadziej niż kiedyś ale jeszcze paru śmiałków można ustrzelić i może jakieś życie się uratuje.

 • dyslektyk

  Powiem tak na 4tys km rowerem w tym roku ani razu nie miałem żadnego zajścia na przejściu dla pieszych jeżdżę po nich bo przy naszych światłych kierowcach zmiana pasa jest w zasadzie nie możliwa mało tego wszystkim utrudniała by poruszanie ale nie o tym bo do jazdy po przejsciach nawet policja się nie czepia . Dużo gorzej jest na ścieżkach skręcajace auta wyruszają masz ustąpić bo on skręca o przekazach nawet nie wspomnę wołowa dramat totalny debilizm jeden zwalnia żeby przepuścić drugi go wyprzedza lub zmienia pas kliczkowska koło badury totalna porażka jak ustąpić komuś kto nie ma włączonego kierunkowskazu dalej jest tylko gorzej wodna brak słów średnią prędkość 80km/h nawet nie próbują zwolnić.wzdłuż Kopernika do inzynierskiej to samo lukasinskiego jak wyżej wyprzedzanie na ciągłych przejściach a nawet skrzyżowaniach super sprawa.