Strona główna 112 Na podwójnym gazie

Na podwójnym gazie

0

Jeden miał 2,8 promila alkoholu, drugi prawie 2 promile. Dwaj pijani kierowcy za stwarzanie zagrożenia tracą prawa jazdy i mogą trafić do więzienia.

Policjanci patrolujący rejon miasta Strzegomia zauważyli samochód osobowy marki VW Golf. Pojazdem tym  poruszał się mężczyzna, którego sposób jazdy mógł wskazywać na to, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu pojazdu, okazało się, że kierowcą jest 34-letni mieszkaniec powiatu  świdnickiego. W trakcie rozmowy funkcjonariusze wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 2,8 promila alkoholu w organizmie.  Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się , że prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości to nie jedyne co mężczyzna ma na sumieniu, 34-latek miał również aktywny zakaz kierowania pojazdami. Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie zakazu sądowego grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który kierował samochodem osobowym. Został zatrzymany przez funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Teraz 27-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego za swój czyn odpowie karnie.

/KPP w Świdnicy/
Poprzedni artykułBiega po domach, po cmentarzu. Nie boi się ludzi
Następny artykułJanusz Gol trenuje z Legią Warszawa