Strona główna Wydarzenia Świebodzice Leją asfalt, starosta krytykuje

Leją asfalt, starosta krytykuje

5

Kończy się budowa ścieżek rowerowych i chodników w Świebodzicach. –  Wykonawca, firma PW Stańczyk, wylewa właśnie asfalt na część rowerową – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z Urzędu Miejskiego, a starosta świdnicki Piotr Fedorowicz krytykuje.

Rowerem pojedziemy już Kolejową, Zwycięstwa, Świdnicką; na Osiedlu Piastowskim za garażami przy ul. Chrobrego 7. W ciągu najbliższych dni wylane zostaną także ścieżki na Osiedlu Piastowskim. W sumie w mieście przybędzie 2,5 km dróg dla rowerzystów, którymi będą mogli bezpiecznie przejechać praktycznie przez całe miasto – wylicza rzeczniczka. Zastosowane materiały skrytykował Piotr Fedorowicz, starosta świdnicki, mieszkaniec Świebodzic. – Zdumiony, przecieram oczy ze zdziwienia i nie wierzę !!! Mamy drugą dekadę XXI wieku i ….. asfaltowy chodnik przy ul. Zwycięstwa (???). Idealny zwłaszcza na takie temperatury jak dzisiejsza. Pozdrowienia dla autorów koncepcji – pisze na swoim profilu fb. Agnieszka Bielawska-Pękala w komunikacie informuje: Na jednym odcinku, ul. Zwycięstwa, ścieżka rowerowa i chodnik mają funkcję mieszaną, chodzi o fragment od budynku Kolejowa 1 do Zwycięstwa 7.Nie było możliwości wydzielenia osobno chodnika i ścieżki w tym miejscu ze względu na drzewa i żywopłot. Aby ocalić zieleń na odcinku około 100 metrów jest to ciąg pieszo-jezdny, służący zarówno pieszym, jak i rowerzystom. W dalszej części ścieżka i chodnik są już rozdzielone.

Ścieżki rowerowe i chodniki kosztowały 2,1 miliona złotych, a cały projekt ograniczania niskiej emisji ma wartość 7,5 miliona złotych. Ponad 6 milionów zł stanowi unijne dofinansowanie.

opr. asz
Zdjęcia UM Świebodzice

Poprzedni artykułPospolite ruszenie nad Witoszówką. Ratują ryby z wyschniętego potoku
Następny artykułTrzy kociaki do wzięcia [Aktualizacja]