Strona główna Wydarzenia Świebodzice Leją asfalt, starosta krytykuje

Leją asfalt, starosta krytykuje

5

Kończy się budowa ścieżek rowerowych i chodników w Świebodzicach. –  Wykonawca, firma PW Stańczyk, wylewa właśnie asfalt na część rowerową – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z Urzędu Miejskiego, a starosta świdnicki Piotr Fedorowicz krytykuje.

Rowerem pojedziemy już Kolejową, Zwycięstwa, Świdnicką; na Osiedlu Piastowskim za garażami przy ul. Chrobrego 7. W ciągu najbliższych dni wylane zostaną także ścieżki na Osiedlu Piastowskim. W sumie w mieście przybędzie 2,5 km dróg dla rowerzystów, którymi będą mogli bezpiecznie przejechać praktycznie przez całe miasto – wylicza rzeczniczka. Zastosowane materiały skrytykował Piotr Fedorowicz, starosta świdnicki, mieszkaniec Świebodzic. – Zdumiony, przecieram oczy ze zdziwienia i nie wierzę !!! Mamy drugą dekadę XXI wieku i ….. asfaltowy chodnik przy ul. Zwycięstwa (???). Idealny zwłaszcza na takie temperatury jak dzisiejsza. Pozdrowienia dla autorów koncepcji – pisze na swoim profilu fb. Agnieszka Bielawska-Pękala w komunikacie informuje: Na jednym odcinku, ul. Zwycięstwa, ścieżka rowerowa i chodnik mają funkcję mieszaną, chodzi o fragment od budynku Kolejowa 1 do Zwycięstwa 7.Nie było możliwości wydzielenia osobno chodnika i ścieżki w tym miejscu ze względu na drzewa i żywopłot. Aby ocalić zieleń na odcinku około 100 metrów jest to ciąg pieszo-jezdny, służący zarówno pieszym, jak i rowerzystom. W dalszej części ścieżka i chodnik są już rozdzielone.

Ścieżki rowerowe i chodniki kosztowały 2,1 miliona złotych, a cały projekt ograniczania niskiej emisji ma wartość 7,5 miliona złotych. Ponad 6 milionów zł stanowi unijne dofinansowanie.

opr. asz
Zdjęcia UM Świebodzice

 • Waldi

  oooo, Pan Starosta krytykuje. Ciekawe czy potrafi spojrzeć krytycznie na zarządzane przez siebie starostwo?

 • Swidniczanin

  Dziwne, że przy wyższych temperaturach w Arabii czy Egipcie asfalt się nie topi. Więc niech pan starosta się zastanowi, czy u nas stosuje się prawdziwy asfalt (pochodna rafinacji ropy naftowej) czy może raczej wyrób asfaltopodobny.

 • Niezadowolony

  Pan Starosta to niech lepiej przejedzie się na zachód, np. do Szwajcarii. Tam chodniki w 90% są z asfaltu, ale jak to zauważył kolega niżej, są z ASFALTU, a nie z tego, czego u Nas się używa… Oni wiedzą, że ścieżki asfaltowe są najwygodniejsze jak i dla rowerzystów, tak i dla pieszych, niepełnosprawnych na wózkach, itd. Mało tego, są trwalsze i po roku roku nie wyglądają tak jak u Nas te z kostki betonowej, powyginane, pokruszone, pełne chwastów…

 • KrissKross

  Ten facet niech się lepiej zajmie szpitalem i drogami powiatowymi. Albo lepiej nie, bo jak widać wskoczył z polnej zabuskiej dróżki na etap poniemieckich kocich łbów.

 • Grzegorz Jasiński

  Ten asfalt wygląda jak pół d… zza krzaka.