Strona główna Kultura Czas na teatr/teatr na czasie po raz czwarty

Czas na teatr/teatr na czasie po raz czwarty

0

Już po raz czwarty w Świdnicy od 24 września do 1 października realizowany będzie projekt CZAS NA TEATR/TEATR NA CZASIE. – Przyniesie jeszcze więcej niespodzianek niż ubiegłoroczna, a przypomnijmy, że wtedy świdniczanie mieli okazję m.in. „Samobójcę” Nikołaja Erdmana w reż. Piotra Siekluckiego Teatru Nowego Proxima z Krakowa i „Piotrusia Pana” w reż. Karoliny Maciejaszek Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha – zachęca Świdnicki Ośrodek Kultury.

Na czworakach.Kasia Chmura Cegiełkowska/ fot. ze strony ŚOK

W tym roku widzowie obejrzą 2 spektakle repertuarowe: WĘDROWANIE. CZĘŚĆ II WYZWOLENIE wg. S. Wyspiańskiego w reż. Krzysztofa Jasińskiego Krakowskiego Teatru Scena STU oraz NA CZWORAKACH wg. T. Różewicza w reż. Jerzego Stuhra Teatru Polonia w Warszawie

Projekt CZAS NA TEATR będzie obfitował w działania o charakterze edukacyjnym. Aktorzy odwiedzą szkoły, przedszkola, Uniwersytet III Wieku, będzie też seria wydarzeń angażujących mieszkańców.

Nie zawiodą również Alchemicy, którzy zaprezentują spektakl „BAL” na podstawie utworu J. Tuwima w reżyserii Juliusza Chrząstowskiego, Tomka Dajewskiego i Dominika Strycharskiego.

24 września, g. 19.00, sala teatralna ŚOK – Pokaz “Bal”, Alchemia teatralna; wstęp wolny
27 września, g. 18.00, sala teatralna ŚOK – Czas na teatr: Wędrowanie. Część II — Wyzwolenie (Krakowski Teatr Scena STU), bilety 30 i 20 zł (informacja o sprzedaży na stronie organizatora)
1 października, g. 19.00, sala teatralna ŚOK – Czas na teatr: Na czworakach (spektakl Teatru Polonia w Warszawie); bilety w przedsprzedaży 45/35 zł, w dniu spektaklu 55/45 zł (informacja o sprzedaży na stronie organizatora)

Projekt dofinansowany z budżetu Świdnicy.

Źródło ŚOK, opr. red.