Strona główna Wydarzenia Świdnica Basen letni bez jednej niecki. Trwa wymiana wody

Basen letni bez jednej niecki. Trwa wymiana wody

6

Chociaż została udostępniona kąpiącym jako ostatnia, od 1 sierpnia niecka nr 4 na świdnickim basenie letnim jest nieczynna. OSiR tłumaczy to koniecznością wymiany wody. Procedura może potrwać nawet tydzień.

16 czerwca ruszył sezon kąpielowy na basenie odkrytym Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na początek miłośnikom wodnego wypoczynku udostępniono brodzik oraz nieckę nr 2. Trójkę i czwórkę wypełniono wodą na początku wakacji.

Kompleks basenowy, pomimo powtarzanych od dłuższego czasu zapowiedzi dotyczących konieczności przeprowadzenia remontu, cieszył się – zwłaszcza w ostatnich dniach – ogromną popularnością świdniczan i odwiedzających spoza Świdnicy. Od poniedziałku mają oni do dyspozycji o jeden zbiornik wodny mniej niż dotychczas.

W związku z koniecznością wymiany wody od 1 sierpnia nieczynna jest niecka nr 4 na basenie przy ulicy Śląskiej. Wymiana potrwa kilka dni. Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy do korzystania z pozostałych niecek – mówią pracownicy OSiR. Spuszczenie wody i ponowne napełnienie „czwórki” może potrwać nawet tydzień.

Jak co roku, mniej więcej w połowie sezonu następuje wymiana wody w basenach. Zwykle w tym samym czasie opróżniane są niecki nr 3 i 4, ale w związku z falą upałów, dalszymi prognozami wysokich temperatur i chęcią minimalizacji wyłączeń niecek z użytkowania, tym razem zdecydowaliśmy się na wymianę wody rotacyjnie. Po niecce numer 4 wymieniona zostanie woda w niecce nr 3 – precyzuje Przemysław Grzyb z OSiR. Podkreśla przy tym, że jest to działanie rutynowe, mające na celu podniesienie komfortu wypoczywających gości. Zaznacza też, że działania te mają na celu niedopuszczenia do sytuacji, w której doszłoby do zanieczyszczenia wody.

– W związku z utrzymującymi się upałami powyżej 30 stopni Celsjusza od kilku dni basen czynny jest godzinę dłużej, to jest do godziny 19.00. Podobnie będzie w czwartek, 2 sierpnia. O dłuższym funkcjonowaniu basenu w kolejnych dniach będziemy informowali na bieżąco – dodają przedstawiciele OSiR.

Michał Nadolski
[email protected]