Strona główna Wydarzenia Żarów Żarów: kolejna droga przechodzi remont

Żarów: kolejna droga przechodzi remont

0

Ruszyły prace związane z remontem ulicy Kopernika w Żarowie. Jest to już kolejna droga, która zmodernizowana zostanie w ramach dużego projektu rewitalizacji miasta.

Na czas remontu droga została zamknięta i wprowadzono tymczasową organizację ruchu. – Rozpoczęły się kolejne prace przy remoncie dróg gminnych na terenie miasta. Niebawem zakończy się drugi etap przebudowy ulicy Dworcowej i kolejny odcinek tej ulicy zyska nową nawierzchnię asfaltową. Wykonawca inwestycji rozpoczął już prace przy ulicy Wojska Polskiego oraz Kopernika w Żarowie. Trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym, ale są one chwilowe. W następnej kolejności wymieniona zostanie nawierzchnia przy Placu Wolności oraz przy ulicach Puszkina, Słowackiego i Kwiatowej w Żarowie – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Wszystkie inwestycje drogowe, realizowane w tej chwili na terenie naszego miasta realizowane są ze środków własnych budżetu gminy Żarów i pozyskanego dofinansowania na zadanie “Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych”. Wartość całego zadania opiewa na kwotę 5.866.510,15 złotych – wylicza Magdalena Pawlik z żarowskiego urzędu.

W ramach całego zadania przebudowane zostaną drogi przy ulicach: Puszkina, Słowackiego, Kopernika, Placu Wolności, Kwiatowej, Dworcowej, Wojska Polskiego, Sportowej, Zamkowej i Mickiewicza. Remont ulicy Kopernika w Żarowie kosztować będzie 207.437,56 złotych.

/UM Żarów, opr. mn/