Strona główna Sport Siatkówka Walczyły pod okiem byłych gwiazd polskiej siatkówki

Walczyły pod okiem byłych gwiazd polskiej siatkówki

0

Zakończył się właśnie rozgrywany w Zabrzu XXIV Ogólnopolski Finał Kinder + Sport. Przez trzy dni na Śląsku zaprezentowały się aż 192 zespoły siatkarskie dziewcząt i chłopców w kategoriach: „dwójek”, „trójek” i „czwórek”. Łącznie w rywalizacji wzięło udział około 1000 młodych zawodników i zawodniczek.

MKS Polonia Świdnica w wielkim finale miał prawo wystawić swoją ekipę w kategorii „trójek”. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Julia Krasoń, Joanna Mojsej, Martyna Zając i Nina Jasiecka. W tej kategorii wystąpiły aż 32 zespoły. Nasze utalentowane zawodniczki zajęły ostatecznie 19. miejsce w kraju. Pokazały się z dobrej strony i niewiele brakło im do wyjścia z grupy i gry o wyższe lokaty. – Gratulujemy formy sportowej zawodniczkom, trenerowi Tomaszowi Gołowkinowi i rodzicom, którzy dzielnie kibicowali swoim pociechom – mówi szczęśliwa prezes klubu, Grażyna Działowska.

Ambasadorami rozgrywek są byli znakomici siatkarze reprezentacji Polski – Piotr Gruszka i Sebastian Świderski. Ogólnopolski Turniej Siatkówki Kinder + Sport jest organizowany przez Polski Związek Piłki Siatkowej przy współpracy z firmami Ferrero Commercial oraz JM Marketing. Patronat honorowy nad ogólnopolskimi rozgrywkami objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.