Strona główna Sport Lekkoatletyka Trwają zapisy do I Półmaratonu Artyza w Strzegomiu

Trwają zapisy do I Półmaratonu Artyza w Strzegomiu

0

Interesująca i emocjonująca trasa biegowa czeka na uczestników I Półmaratonu Aryzta, który zaplanowano na 13 października 2018 roku. Półmaraton ma szansę stać się kolejną sztandarową imprezą biegową Strzegomia, zaraz po „Strzegomskiej Dwunastce”.

Trasa półmaratonu liczyć będzie prawie 22 km, a jej przebieg jest następujący: Rynek w Strzegomiu – Żółkiewka Wiatrak – Kostrza – Godzieszówek – Roztoka – Jugowa – Tomkowice – Strzegom (meta w parku miejskim w pobliżu pomnika Księżnej Anny). – Pomysł tego półmaratonu zrodził się dzięki dobrej współpracy gminy Strzegom z grupą Aryzta – mówił podczas konferencji prasowej, która odbyła się 24 lipca, Wiesław Witkowski, zastępca burmistrza Strzegomia.

Ambasadorem półmaratonu jest profesor Jan Chmura, maratończyk, który na temat biegania wie wszystko. – Mam nadzieję, że ten bieg stanie się wizytówką Strzegomia, bo jego organizacja wygląda naprawdę interesująco – podkreślał podczas spotkania profesor. Dyrektor zarządzający grupy Aryzta Waldemar Topolski oraz Marcin Klimas, dyrektor strzegomskiego zakładu mówili natomiast, że w sport i aktywność fizyczną warto i trzeba inwestować, dlatego Aryzta z chęcią zaangażowała się w organizację tego przedsięwzięcia. – Chcielibyśmy, żeby frekwencja była jak największa. Liczmy na to, że biegacze nie zawiodą – mówił z kolei Grzegorz Sulima, który poprowadził konferencję.

 

Zapisy chętnych do wzięcia udziału w biegu już ruszyły. Link do zapisów: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4059