Strona główna Sport Inne Reprezentacja Polski będzie trenować w Świdnicy!

Reprezentacja Polski będzie trenować w Świdnicy!

4

Obiekty Świdnickiego Ośrodku Sportu i Rekreacji kolejny raz będą gościły kadrę narodową Polski w plażowej piłce ręcznej kobiet. Czterodniowy pobyt w Świdnicy będzie jednym z ostatnich etapów przygotowań Polek do Mistrzostw Świata, które między 24 i 29 lipca odbędą się w rosyjskim Kazaniu.

Reprezentacja Polski będzie przebywała w Świdnicy między 12 i 15 lipca. Bazą zgrupowania będą Dom Wycieczkowy i oddane do użytku w ubiegłym roku Centrum Sportów Plażowych. Przypomnijmy, że kadra „plażówki” zawita do Świdnicy już po raz drugi. W 2017 roku dwie reprezentacje – kobiet i mężczyzn przygotowywały się na naszych obiektach do zawodów The World Games we Wrocławiu.

Niezwykle cieszymy się, że znów będziemy gościli najlepszych polskich sportowców. Ponowny przyjazd reprezentacji Polski w piłce ręcznej plażowej to dla nas nobilitacja, ale też dowód, że nasze obiekty spełniają wysokie wymagania, jakie stawia się przy organizacji obozu przygotowawczego przed tak ważnymi zawodami jak Mistrzostwa Świata – mówi Jerzy Żądło, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Plażowej odbędą się od 24 do 29 lipca w rosyjskim Kazaniu. W imprezie wystartuje po szesnaście zespołów żeńskich i męskich. Polki znalazły się w grupie B, a ich przeciwniczkami będą zawodniczki z Urugwaju, Francji oraz Chińskiego Tajpej. Tytułu mistrzowskiego bronić będą Hiszpanki.

/FOTO: recznaplazowa.pl/

 • Cobra

  Dobra okazja do promocji naszego miasta 🙂

  • YES

   fakt! taki popularny sport-prawie jak saneczkarstwo na Saharze 🙂 na pewno wypromuje Świdnice na całym globie i przyległych galaktykach :-)))

   • Cobra

    Hi, hi 🙂 No nie, bez jaj. Ale chociaż będziemy sławni w Unii :-)))

    • YES

     a pamiętasz zeszłoroczne tzw.World Games – najlepsze drużyny hokeja na wrotkach(?) a na trybunach rodziny uczestników,no chyba że nasi grali o przepraszam przegrywali 🙂 to kilka wiecej a i telewizyja była-w sumie para w gwizdek :-)-te tak zwane sporty które chce sie na siłę promować-oglądałem transmisje z Wrocławia i nie wierzyłem że to sie dzieje naprawdę! -mamy nawet boisko do “bicz sokera” ! duża sprawa-tłumy zainteresowanych prawie sie zadeptują 🙂