Strona główna 112 Policyjna akcja na drogach powiatu

Policyjna akcja na drogach powiatu

0

Do godziny 22.00 kierowcy mogą się spodziewać wzmożonych patroli na drogach krajowych nr 5, 35 oraz na tzw. łączniku autostradowym. Policjanci ze świdnickiej oraz wałbrzyskiej drogówki czuwać będą nad zapewnieniem bezpieczeństwa na tych trasach.

W związku z poważnymi zdarzeniami drogowymi zaistniałymi na drodze K-5 i K-35 oraz P 3396 D oraz w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy oraz KMP w Wałbrzychu, w dniu 6 lipca br., w godz. 14.00-22.00. przeprowadzą wzmożone działania pod kryptonimem “Bezpieczna Droga Krajowa K-5 i K 35 oraz DP 3396 D” – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Zadaniem patroli WRD KPP Świdnica i WRD KMP Wałbrzych będzie przede wszystkim spowodowanie respektowania przez kierujących przepisów związanych z: dostosowaniem prędkości do obowiązujących ograniczeń, dostosowaniem się do sygnalizacji świetlnej, przestrzeganiem przepisów dotyczących wyprzedzania, przestrzeganiem przepisów przez kierujących wobec pieszych, oraz pieszych względem kierujących, dokonywaniem sprawdzeń stanu trzeźwości kierujących oraz stanu technicznego pojazdów.

/KPP Świdnica, opr. mn/