Strona główna Sport Inne Pięściarze powalczyli dla Artura Klai

Pięściarze powalczyli dla Artura Klai [FOTO]

0

Stowarzyszenie Boks Polonia Świdnica wspólnie z firmą Sirbud byli organizatorami pikniku sportowego, który w sobotę, 30 czerwca miał miejsce w Zagórzu Śląskim. Wydarzenie zorganizowane zostało z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, pomysłodawcy pragnęli ponadto pomóc Arturowi Klai ze Świdnicy, który po latach starań nareszcie zaczyna chodzić!

W planie było dziesięć walk bokserskich i dwie walki kickboxingu. Zostały rozegrane także zawody w siłowaniu na rękę, podnoszeniu ciężarków, a także biegi dla dzieci wraz z rodzicami. Stowarzyszenie Boks Polonia Świdnica dziękuje wszystkim swoim zawodniczkom i zawodnikom, jak również pozostałym klubom, które zjawiły się w Zagórzu Śląskim. Dla Boks Polonii Świdnica było to zakończenie sezonu 2017/2018. Na rehabilitację Artura Klai udało się zebrać ostatecznie 1300 zł.

Artur Klaja cierpi na czterokończynowe porażenie dziecięce. Choroba skazała go na wózek inwalidzki. Dzięki determinacji mamy, rodziny i przyjaciół, udało się zebrać blisko 100 tysięcy złotych na 6 podań komórek macierzystych. Artur wstaje i chodzi, na razie jeszcze przy pomocy innej osoby lub przy barierce, ale ma nadzieję, że będzie mógł poruszać się o własnych siłach. Jest pod stałą, fachową opieką rehabilitantki Małgorzaty Ulatowskiej ze Świebodzic.

/FOTO: Dariusz Nowaczyński/