Strona główna Magazyn Humor Ołówek Pawla: Na brudny temat

Ołówek Pawla: Na brudny temat

0

Czy nasze miasto utrzymane jest w czystości? Tym razem nasz świdnicki rysownik przypatruje się ulicom, skwerom i podwórkom, które powinny stanowić wizytówkę Świdnicy. Bo przecież schludne i uporządkowane otoczenie, nie tylko poprawia komfort naszego życia i bezpieczeństwo, ale też stanowi powód do dumy.

W mieście towarzyszy nam brud, a każdy zakątek miasta upiększony jest buteleczkami po alkoholu. Wystarczy przejść się ulicą w okolicy hali targowej. Chodniki dosłownie uklejone są od rozdeptanych owoców. A ulica Łukowa? Nie pamiętam, by kiedykolwiek szorowano te marmurowe chodniki, za które przecież zapłaciliśmy krocie. Teraz kleją się od brudu i gum do żucia. Tych miejsc jest znaczenie więcej i za niektóre z nich odpowiadamy, przecież my sami. Zamiast zatem pytać – kto w końcu zrobi z tym porządek, może czas zacząć po prostu sprzątać wokół siebie – zauważa autor rysunków z cyklu „Ołówek Pawła”.

Zainteresowanych pracami Pawła komentującego otaczającą nas rzeczywistość przy pomocy swojego ołówka, zapraszamy na facebookowy profil part of smart.

/red./

Poprzedni artykułW sobotę zagramy z Pieszycami
Następny artykułMuzyczna uczta rozpoczęta! Les Ambassadeurs na otwarcie Festiwalu Bachowskiego [FOTO]