Strona główna 112 Nielegalne „podarunki” na widzeniu

Nielegalne „podarunki” na widzeniu

0

Narkotyki i telefon były specjalnie zapakowane i ukryte. Jeden z odwiedzających osadzonego w Areszcie Śledczym w Świdnicy próbował przemycić nielegalny prezent.

W trakcie kontroli osobistej funkcjonariusze Służby Więziennej ujawnili przy osobie ubiegającej się o udzielenie wdziania ze skazanym 83 tabletki koloru zielonego i 5 tabletek koloru białego o różnym kształcie i wielkości, a także telefon komórkowy. Wstępne badanie wymienionych tabletek potwierdziło, że nie były to zwykłe tabletki, a tak jak się spodziewano środki odurzające.

Osoba odwiedzająca chciała wnieść wymienione przedmioty na teren jednostki, o czym świadczy chociażby ukrycie i specjalne zapakowanie wymienionych przedmiotów. Zabezpieczone substancje przekazano funkcjonariuszom policji wraz z osobą, która usiłowała je przemycić na teren aresztu.

Wszystkie osoby wstępujące na teren Aresztu Śledczego w Świdnicy zgodnie z obowiązującymi przepisami podlegają szerokiej kontroli, w tym również dokonywanej z wykorzystaniem nowoczesnych środków technicznych. Dzięki wypracowanym procedurom oraz urządzeniom próby przemytu środków odurzających i łączności kończą się znalezieniem tychże substancji i przedmiotów już po przekroczeniu wejścia do jednostki. Każdorazowo przedmioty są przekazywane policji, wraz z osobą, która usiłowała dokonać czynu zabronionego – informuje kpt. Bartłomiej Perlak z Aresztu Śledczego.

/Źródło i zdjęcia Areszt Śledczy w Świdnicy/

Poprzedni artykułZniszczona i zalewana ulica przy Parku Centralnym [INTERWENCJA]
Następny artykułCzyja to kotka? [Aktualizacja]