Strona główna Wydarzenia Żarów Mieszkańcy Łażan zadbali o swoją wieś

Mieszkańcy Łażan zadbali o swoją wieś

1

Postanowili wspólnie zadbać o swoje otoczenie. Pracowali społecznie przez kilkanaście dni, a efektem tego wysiłku jest uporządkowany skwer przy ulicy Szkolnej w Łażanach.

Jest estetycznie i schludnie. Zdobią go także zielone krzewy, które wspólnie zasadzili mieszkańcy wsi – członkowie Stowarzyszenia Miłośników Łażan „Przyjazna Wieś”. Jak zapowiadają, nie jest to jeszcze koniec wszystkich prac.

Po zakończonych pracach związanych z budową kanalizacji na terenie naszej wsi, członkowie stowarzyszenia dokonali uporządkowaniu skweru przy wjeździe na ulicę Szkolną. Wszystkie rosnące w tym miejscu krzaki zostały wycięte, a miejsce to dokładnie wysprzątane. Dzięki zrealizowanym pracom w sposób znaczący został poszerzony również wjazd od ulicy Strzegomskiej do ulicy Szkolnej. W tym pierwszym etapie uformowaliśmy bryłę na skwerze, położyliśmy geowłókninę, posadziliśmy iglaki oraz przestawiliśmy tablicę z nazwą naszego sołectwa – mówi Mieczysław Faruń prezes Stowarzyszenia Miłośników Łażan „Przyjazna Wieś”

Na jesień planujemy tutaj jeszcze dosadzić iglaki oraz kwiatki, zostaną zamontowane także dwie ławki oraz nowa lampa, która oświetli całe to skrzyżowanie. Teren ten zmienił swój wizerunek i teraz samochody mogą bezpiecznie wyjeżdżać z ulicy Szkolnej widząc całe skrzyżowanie. Składam podziękowania wszystkim mieszkańcom wsi członkom Stowarzyszenia zamieszkałym przy ul. Szkolnej w Łażanach za poświęcony czas, zaangażowanie i pomoc przy uporządkowaniu terenu przy skwerze – dodaje Faruń.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułNeon kina „Gdynia” trafił do muzeum!
Następny artykułŚwidniczanin najważniejszym żołnierzem w Polsce