Strona główna Kultura Kino sferyczne 360° w Żarowie

Kino sferyczne 360° w Żarowie

0

Fundacja Inicjatywa B ma kolejną propozycję kinową. Tym razem dzieci i młodzież zobaczą filmy sferyczne w specjalnej kopule, która zostanie zainstalowana w żarowskim Parku Miejskim 18 sierpnia 2018 roku.

Wyjątkowe pokazy filmów sferycznych to wakacyjna propozycja Fundacji Inicjatywa B kierowana do dzieci i młodzieży z terenu gminy Żarów. Repertuar dostarczy wielu emocji oraz przybliży nieznany dotąd świat w specjalnej kopule, którą organizatorzy zainstalują w przestrzeni żarowskiego Parku Miejskiego.

– Dzieci i młodzież na siedząco lub leżąc, będą mogli uczestniczyć w pokazie filmów sferycznych, które wyświetlimy na całej powierzchni kopuły – tłumaczy Tomasz Nycz. Naukowcy udowodnili, że wypukły obraz, podobnie jak jasne kolory, mają pozytywny wpływ na ludzki centralny układ nerwowy, a także na stan emocjonalny i fizjologiczny. Widzowie będą mogli nie tylko biernie oglądać, ale także poczuć się uczestnikami niesamowitych wydarzeń dzięki technologii MB SFERINIS KINAS.

MB SFERINIS KINAS z jego systemem projekcyjnym, umożliwia dzieciom i młodzieży przyswojenie jak największej liczby informacji (filmy mają charakter edukacyjny). Nie jest to tylko “sucha” teoria, gdyż wiadomości są dostarczane widzom nie tylko za pomocą kolorowych efektów wizualnych, niesamowitych efektów dźwiękowych, ale także pod kątem 360°  – informuje Fundacja Inicjatywa B.

Projekcje filmów sferycznych odbędą się 18 sierpnia w żarowskim Parku Miejskim w 5 odsłonach:

12:00-12:30 – “Kaluokahina – zaczarowana rafa” – Widzowie 3-4 lat
12:45-13:15 – “ZULA patrol” – Widzowie 4-6 lat
13:30-14:00 – “Polaris. Tajemnica nocy polarnej” – Widzowie 5-8 lat
14:15-14:45 – “Druga wojna światowa” – Widzowie +11 lat
15:00-15:30 – “Narodziny życia” – Widzowie +13 lat

Aby wziąć udział w pokazie filmów sferycznych, należy wysłać zgłoszenie, na adres: [email protected] W treści wiadomości prosimy podać: imię i nazwisko, wiek, dane kontaktowe oraz godzinę i tytuł wybranego pokazu. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda od opiekunów prawnych.

Pokazy filmów sferycznych przeznaczone są dla pięciu grup, liczących maksymalnie po 20 osób. O uczestnictwie w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku wolnych miejsc, organizator przewiduje wejście osób niezapisanych wcześniej drogą e-mail, na projekcje kina sferycznego.

Wstęp na wszystkie pokazy jest biletowany. Koszt biletu za 1 osobę to 5 PLN (płatne przed wejściem na projekcje).

/Fundacja Inicjatywa B/