Strona główna 112 Jeden pijany, drugi naćpany. Bezmyślni kierowcy zatrzymani

Jeden pijany, drugi naćpany. Bezmyślni kierowcy zatrzymani

0

Blisko 1,6 promila alkoholu w organizmie miał 47-letni kierowca, który został zatrzymany przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Strzegomiu. W ręce policji wpadł także 26-latek, który za kierownicę usiadł pod wpływem substancji psychotropowych.

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg. – Przykładem takiego zachowania jest 47-latek, który kierował samochodem osobowym marki Fiat będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany na terenie gminy Dobromierz przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Strzegomiu – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Teraz za swój czyn odpowie karnie.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat – dodaje Ząbek.

W ręce policji wpadł także inny, nierozważny kierowca. – 1 lipca tuż po godzinie 21.00 na terenie miasta zatrzymany został do kontroli drogowej 26-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który kierował samochodem marki Fiat. Podczas badania mężczyzny na urządzeniu Drager Drug Test 5000 uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych – tłumaczy rzeczniczka świdnickiej policji. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułWielkie zmiany, czy bajerowanie przedsiębiorców?
Następny artykułNeon kina „Gdynia” trafił do muzeum!