Strona główna Wydarzenia Dobromierz Gwiazda „The Voice Of Poland” w Roztoce

Gwiazda „The Voice Of Poland” w Roztoce

0

Koncert Karoliny Leszko, uczestniczki programów „The Voice Of Poland” oraz „Must be the music”, uświetni sobotni festyn w Roztoce. Na gości imprezy czekać będą także inne atrakcje.

Karolina Leszko – wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Rodowita krakuska. Przełomowym momentem jej kariery wokalnej było zajęcie pierwszego miejsca w konkursie Korowód, podczas Grechuta Festival 2009. Artystka została wówczas doceniona także przez władze miasta, otrzymując Nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa. Muzyka Marka Grechuty zajmuje szczególne miejsce w jej twórczości. Wraz z zespołem Anawa wystąpiła na wielu koncertach, w tym m.in. Ocalić od zapomnienia, uświetniającym uroczystość nadania świnoujskiemu amfiteatrowi imię Marka Grechuty. Z zespołem tym koncertuje do dziś.

W 2017 roku wystąpiła ze swoim singlem „Oboje wiemy” w koncercie DEBIUTY podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wyróżniona nagrodą specjalną ufundowaną przez Polski Instytut Sztuki Filmowej za wykonanie piosenki „Ruchome piaski” z filmu „Nocne Graffiti” podczas VI edycji Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu w 2015 r. Laureatka Srebrnej nagrody im. Andrzeja Zauchy za wykonanie piosenki „Gdzie ta muzyczka” podczas 10. Festiwalu „Serca Bicie” w Bydgoszczy.

Organizatorzy sobotniej imprezy: sołtys, rada sołecka, radni, OSP Roztoka, Grupa Odnowy Wsi, Rada Parafialna, Gmina Dobromierz wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji, zapraszają równie gorąco na występ zespołu Dobromierzanie oraz na zabawę taneczną przy muzyce zespołu Sami Swoi, zaś dzieci do aktywnego uczestnictwa w grach i zabawach sportowych z nagrodami, do korzystania z kącika artystycznego i dmuchanej zjeżdżalni.

Na wszystkich gości, którzy w sobotę przybędą do Roztoki czekać będą różnorodne stoiska z potrawami z grilla, goframi, frytkami, pierogami i ciastem.

Start imprezy o godz. 17:00, kompleks boisk sportowych ORLIK w Roztoce.

/UG Dobromierz, opr. mn/