Strona główna Sport Jeździectwo Francuzi liderami Pucharu Narodów, Polacy na trzecim miejscu

Francuzi liderami Pucharu Narodów, Polacy na trzecim miejscu [53 ZDJĘCIA]

0

Reprezentacja Francji po wymagającym trzygwiazdkowym crossie utrzymała prowadzenie w Pucharze Narodów w WKKW, który jest rozgrywany na hipodromie w Morawie. Na drugie miejsce awansowali Brytyjczycy, a na trzecie Polacy. Rywalizacja w ramach jeździeckiego LOTTO Strzegom Horse Trials wkroczyła w decydującą fazę!

Polski team po udanych przejazdach w próbie terenowej przesunął się w tabeli pucharowej z szóstej na trzecią pozycję. Najlepszy wynik wywalczył Mateusza Kiempa na Lassban Radovix. Cross przejechał bez błędów na przeszkodach z przekroczeniem normy czasu, co w klasyfikacji indywidualnej plasuje go na 13. pozycji. – Na crossie poszło mi bardzo dobrze. Lassban Radovix skakał rewelacyjnie, to bardzo dzielny koń. Mamy niewielkie spóźnienie, koń chętnie skacze, lecz brakuje mu trochę szybkości – dodał zawodnik biało-czerwonych. Dobry występ zaliczyła również Joanna Pawlak na klaczy Fantastic Frieda – 21. miejsce. Marta Dziak-Gierlicz na Ekologu, która mimo, że nie ustrzegła się błędów na przeszkodach w klasyfikacji indywidualnej awansowała z 34. na 29. miejsce.

 

Spore zmiany nastąpiły w klasyfikacji indywidualnej Pucharu Narodów. Pierwsze miejsce, po bezbłędnie przejechanym crossie obejmuje Japończyk Yoshiaki Oiwa na Calle 44. Dotychczasowa liderka Niemka Marie Kraack spadła na czwartą pozycję. Drugi jest reprezentant Francji Maxime Livio na Opium de Verrieres, a trzecia Brytyjka Alice Dunsdon na Sambo, która awansowała z 15. miejsca.

W sobotę rozegrane zostały także wszystkie próby terenowe konkursów w długim formacie. W najtrudniejszym konkursie CI-long3* zawodnicy mieli do pokonania 32 przeszkody na dystansie 5700 metrów. Pozycję liderki wywalczoną w ujeżdżeniu, po bezbłędnie przejechanym crossie utrzymała Szwedka Sara Algotsson Ostholt na Wedze. – Wega była absolutnie niesamowita. Parę razy mi pomagała, kiedy zbytnio rozkojarzyłam się między przeszkodami. Jest naprawdę fantastycznym koniem, ufam jej w stu procentach i myślę, że ona również mi ufa. Znamy się już 17 lat, jest niezwykle mądra i inteligentna, a przy tym ma bardzo dobry charakter – komentuje Szwedka.

 

Na drugą lokatę awansował szwagier Sary, reprezentant Niemiec Andreas Ostholt na wałachu So Is Et, trzecia jest Belgijka Karin Donckers i Fletcha van’t Verahof. – Poszło mi bardzo dobrze. Nie miałam żadnych problemów, wszystkie skoki były perfekcyjne. Nie ryzykowałam zbytnio, chciałam przejechać bardzo dobry cross przed mistrzostwami w Tryon – skomentowała swój występ Karin. Jedyny Polak startujący w tym konkursie Artur Społowicz na Pokerze nie ukończył próby terenowej.

 

Niemiec Kai Rüder na Chicago M z punktami karnymi za przekroczenie normy czasu w crossie spadł z pierwszej na czwartą pozycję w konkursie „dwóch długich gwiazdek”. Na prowadzenie wysunęła się Sara Algotsson Ostholt, która na wałachu Cesar V i klaczy Arpertina zajmuje odpowiednio pierwsze i drugie miejsce.

W klasie CI-long1* bez błędów na crossie pierwszą lokatę utrzymał Paweł Warszawski na ogierze Hummer. Kolejne pozycje zajmują reprezentanci Niemiec: Sophie Grieger na Costakovich oraz Niklas Bschorer na Back in Time 2.

 

W klasach w krótkim formacie przeprowadzono konkursy skoków przez przeszkody. W „dwóch gwiazdkach” na pierwszym miejscu utrzymał się Francuz Maxime Livio na koniu Ariano du Quinze. Na drugie miejsce awansował Niemiec Andreas Dibowski na FRH Corrida, trzecia jest jego rodaczka Julia Krajewski na klaczy Amande de B’Néville. Mateusz Kiempa na klaczy Libertina po dwóch zrzutkach na parkurze stracił pozycję lidera, którą po ujeżdżeniu zajmował ex aequo z Francuzem. Jednak bezbłędny przejazd na drugim koniu Ambrozio J zapewnił mu awans z 10. na 5. pozycję. W „jednej gwiazdce” pierwsze miejsce zajmuje Niemiec Frank Ostholt i Carlson 119.

 

W klasach krajowych zakończyły się konkursy skoków przez przeszkody. W klasie P1 bez zmian w tabeli punktowej. Trójka liderów zachowała swoje pozycje. Na prowadzeniu jest Austriaczka Verena Laber na Con Casiro. Podobnie jest w klasie P2. Zawodniczy z Czech, Miroslav Trunda na Rivierze oraz Miloslav Příhoda na Eldorado nadal zajmują pierwszą lokatę. W klasie L prowadzi para Tomasz Stachowiak i Monito, a w kategorii wiekowej poniżej 18 roku życia pierwsza nadal jest Weronika Jerczyńska na Karacie.

 

W niedzielę rozegrany zostanie konkurs skoków przez przeszkody, który wyłoni zwycięzców Pucharu Narodów i konkursów w długim formacie. Zawodnicy klas krajowych i konkursów w krótkim formacie jutro zmierzą się w crossie.

 

Wyniki on-line: http://results.strzegomhorsetrials.pl/

/FOTO: Artur Ciachowski/