Strona główna Sport Lekkoatletyka Dwa brązowe medale MP świdnickiego lekkoatlety!

Dwa brązowe medale MP świdnickiego lekkoatlety!

0

Z bardzo dobrej strony podczas XXVIII Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters, zaprezentował się nasz zawodnik – Paweł Kondzior. Nauczyciel wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy sięgnął w Toruniu po dwa brązowe medale w kategorii M40!

Świdnicki lekkoatleta stanął na najniższych stopniach podium w biegach na 400 metrów (czas: 57,83 sek.) i 800 metrów (2:10,20 sek.). Ogółem do zawodów zgłoszono 505 zawodników (98 kobiet i 407 mężczyzn). Poziom sportowy z roku na rok jest coraz wyższy, systematycznie rośnie również liczba uczestników. Kolejna duża impreza to rozgrywane także w Toruniu VIII Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters (24-30 marca 2019 roku). Liczymy na udany start naszego zawodnika.

W wolnym czasie Paweł Kondzior trenuje lekkoatletykę przy Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy w klubie Olimpia pod okiem trenera Miciosa Teodosiadisa. Treningi odbywają się we wtorki i piątki w godz. 15.30-17.00.

Poprzedni artykułŚwidniczanin najważniejszym żołnierzem w Polsce
Następny artykułXIX Festiwal Bachowski coraz bliżej!