Strona główna Sport Piłka nożna Duńska przygoda świdnickich piłkarek

Duńska przygoda świdnickich piłkarek [FOTO]

0

Zawodniczki MKS Polonii Świdnica – Żeńskiej Akademii Piłkarskiej wzięły udział w dniach 22-28 lipca w międzynarodowym turnieju piłki nożnej Dana Cup 2018. W turnieju tym uczestniczyło ponad 20 tysięcy zawodniczek i zawodników z różnych zakątków świata.

Świdniczanki były jedną z trzech polskich drużyn żeńskich na całym turnieju i jedyną w swojej kategorii wiekowej. W grupie G-13 (kategoria dziewcząt do 13. roku życia) prócz naszej drużyny stanęło do rywalizacji 40 zespołów z Danii, Norwegii, Szwecji, Rosji, Białorusi, Niemiec, Stanów Zjednoczonych oraz Islandii. Zawodniczki Żeńskiej Akademii Piłkarskiej na swojej drodze napotkały jednak wyłącznie skandynawskie drużyny, takie jak Fortuna I Hjørring (Dania), Haugar SK (Norwegia), Ottestad IL (Norwegia), Fortuna III Hjørring (Dania) oraz Egersunds IK (Norwegia). Zawodniczki Polonii Świdnica z meczu na mecz grały coraz lepiej i mimo początkowych porażek doszły do 1/8 finału, gdzie nieznacznie uległy Norweżkom.

Dla naszych zawodniczek był to pierwszy udział w tak renomowanym turnieju i widać było stres towarzyszący dziewczętom już od samego przyjazdu do Danii. Gry nie ułatwiały także trudne warunki atmosferyczne, upał oraz kilkutygodniowa susza, która w znacznym stopniu wpłynęły na jakość boisk. Nie mamy jednak wątpliwości, że nowe doświadczenia przyniosą efekt już w niedalekiej przyszłości. Konfrontacja z drużynami z innych krajów jest bez wątpienia fantastycznym przeżyciem dla młodych zawodniczek i motywacją do dalszej pracy. Już sama uroczysta parada rozpoczynająca turniej, była niesamowitą atrakcją dla dziewcząt. Mamy nadzieję, że jeszcze będziemy mięli okazję wziąć udział w kolejnych edycjach turnieju i tym razem zaprezentować się jeszcze lepiej – wyznaje trener, Damian Błaszczyk.

Skład uczestniczek turnieju: Laura Panas, Wiktoria Gazda, Agata Karp, Wiktoria Olejnik, Wiktoria Pogoda, Natalia Firlej, Dominika Gołębiewska, Roksana Kuś, Wiktoria Podleśna, Nadia Hładko, Paulina Żygadło, Urszula Miechurska, Ewa Stec oraz Anna Skowrońska.