Strona główna 112 545 porcji marihuany trzymał w garażu

545 porcji marihuany trzymał w garażu

1

Policjanci ze Strzegomia zatrzymali 20-latka, który w swoim garażu i plecaku trzymał zapas marihuany, z którego według mundurowych można by uzyskać ponad 545 porcji handlowych narkotyku. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Policjanci z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Strzegomiu prowadząc czynności dotyczące zwalczania przestępczości narkotykowej w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego podejrzanego o posiadanie środków odurzających – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

W trakcie przeszukania pomieszczeń garażu użytkowanego przez 20-latka, na stole roboczym policjanci znaleźli reklamówkę, w której znajdowały się małe woreczki foliowe z zawartością suszu roślinnego. Po poddaniu go badaniom na testerze narkotykowym okazało się, że zabezpieczona substancja to marihuana. – W trakcie przeszukania mieszkania należącego do mężczyzny zabezpieczono kolejne porcje marihuany – dodaje Ząbek.

Według wyliczeń policji mężczyzna posiadał łącznie ponad 545 porcji handlowych narkotyku. 20-latek został zatrzymany, a w trakcie przesłuchania powiedział policjantom, że narkotyk miał na własny użytek.

Rzecznik świdnickiej policji przypomina, że za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy jest ich znaczna ilość – nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

/KPP Świdnica, opr. mn/