Strona główna Kultura „Złote rączki” najmłodszych pianistów

„Złote rączki” najmłodszych pianistów [FOTO]

0

Dziś nagroda „Złotej rączki”, w przyszłości – kto wie, może wielkie sale koncertowe? Najmłodsi pianiści zdobywali pierwsze laury w konkursie organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Świdnicy.

55 uczniów klas pierwszych i drugich szkół muzycznych stanęło w szranki XIII Miniaturowych Zmagań Najmłodszych Pianistów. Do południa odbywały się konkursowe przesłuchania, po południu podczas uroczystej gali „Posłuchajmy raz jeszcze” w wybranych utworach zaprezentowali się laureaci. Dzieci w nagrodę otrzymały „Złote rączki”, a odwdzięczyły się pięknym wykonaniem fortepianowych miniatur.

Nagrody w kategorii klas I otrzymali Grzegorz Fuchsig z Wrocławia, Paweł Kozłowski ze Świdnicy, Antoni Łuniewicz z Wrocławia, Mikołaj Pulnik z Wrocławia, Amelia Semeniuk z Głubczyc i Łucja Wąsiak z Opola. Wśród klas II najlepiej zaprezentowali się Małgorzata Broda z Wrocławia, Maciej Buczyński ze Strzelina, Malwina Jasińska z Tarnowa Podgórnego oraz Natalia Manuszak z Wrocławia.

asz
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

 

Poprzedni artykułGnębił mieszkańców osiedla Zawiszów. Trafi do aresztu?
Następny artykułWkrótce pierwszy turniej plażówki