Strona główna Kultura Wystawa podopiecznych Jacka Sikory w wieży ratuszowej

Wystawa podopiecznych Jacka Sikory w wieży ratuszowej

0

Młodzi świdniczanie pod okiem artysty Jacka Sikory przez kilka miesięcy przygotowywali prace plastyczne, które od środy 20 czerwca będzie można oglądać w holu Wieży Ratuszowej w Świdnicy. Wstęp na wernisaż wolny.

– Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na wystawę efektów twórczej pracy podopiecznych Jacka Sikory, uczestników projektu „Od kropki do obrazu, czyli warsztatów malarskich” – mówi Katarzyna Szymko-Kawalec, założycielka Muzazy, w której to odbywały się te zajęcia. Związany ze Świdnicą artysta Jacek Sikora tworzył z młodymi ludźmi chcącymi zmierzyć swoje siły w pędzlach, farbach i pastelach oraz innych technikach plastycznych. Formaty prac nie zawsze były standardowe. Prowadzący zwracał szczególną uwagę na to, aby uczestnicy warsztatów mieli możliwość swobodnej ekspresji, kreatywności i wyrażania siebie poprzez sztukę.

Wernisaż wystawy prac młodych adeptów sztuk plastycznych ze świdnickiej Muzazy w środę, 20 czerwca, o godz. 17.00 w holu Wieży Ratuszowej. Wstęp wolny.

***

Jacek Sikora to absolwent Ecole Internationale de Mimodrame de Paris, Marcel Marceau oraz Ecole de Mime Corporel Dramatique, który swoją przygodę ze sztuką rozpoczynał od Studia Pantomimy przy Państwowym Teatrze Żydowskim w Warszawie. Studiował także anatomię na Akademii Medycznej we Wrocławiu. Jest twórcą sennych krajobrazów, nostalgicznych portretów, monochromatycznych aktów i minimalistycznych abstrakcji. Jego twórczość sytuuje się na pograniczu figuratywności i abstrakcji, statyczności i dynamiki, subtelności i ekspresji. Esencją jego prac, w których temat podporządkowuje się kompozycji, jest rozedrgana materia oraz gra świetlnych refleksów. Dziś obrazy Sikory znaleźć można w kolekcjach w Wielkiej Brytanii, USA, Rosji, Australii, Francji, na Cyprze, w Emiratach Arabskich i Japonii.

Tekst i foto: Muzaza
opr. asz