Strona główna Sport Piłka nożna Ważne zwycięstwo Polonii-Stali z KS-em Oława

Ważne zwycięstwo Polonii-Stali z KS-em Oława

0

Piłkarze Polonii-Stali Świdnica są coraz bliżej zrealizowania celu i zakończenia rozgrywek Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych w pierwszej dwójce tabeli. Drużyna prowadzona przez trenera Michała Oleszczyka pokonała przed własną publicznością KS Oława w wymiarze 2:1.

Świdniczanie długo nie mogli wstrzelić się w bramkę oławian. Wszystko zmieniło się w końcówce pierwszej części gry, kiedy to w odstępie 60 sekund, dwukrotnie zmusiliśmy bramkarza rywali do kapitulacji. Najpierw do siatki trafił Mateusz Śmietana, a chwilę później sytuację jeden na jednego z golkiperem wykorzystał Dorian Krakowski. W drugiej części gry mieliśmy kilka dogodnych sytuacji do strzelenia gola, ale brakowało precyzji. Ostatecznie z trafienia cieszyli się goście, lecz było to wszystko, na co było stać przeciwników w tym spotkaniu. Biało-zieloni zrehabilitowali się tym samym za porażkę w Oławie. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek, Polonia-Stal Świdnica znajduje się na drugiej lokacie w tabeli, premiowanej awansem do wojewódzkiej I ligi.

Zwyciężyliśmy w meczu, który miał olbrzymie znaczenie dla końcowego układu tabeli. Nasze zwycięstwo i wyniki w innych spotkaniach powoduje, że prawdopodobnie wystarczy nam zdobyć trzy punkty w ostatnich dwóch meczach, aby zająć drugie miejsce i awansować do I ligi wojewódzkiej. Samo spotkanie nie było porywającym widowiskiem. Drużyna z Oławy głęboko się cofnęła, licząc na szybkie kontrataki. To sprawiło że musieliśmy długo budować nasze ataki, szukając możliwości przełamania defensywy rywali. Udało się dwukrotnie tego dokonać w końcówce pierwszej połowy, co jak się później okazało wystarczyło do wygranej. W drugiej połowie przeciwnicy zdobyli kontaktowego gola i zrobiło się odrobinę nerwowo, a nam niestety zabrakło skuteczności żeby dobić rywala. Najważniejsze jednak, że po przyzwoitej grze zanotowaliśmy piąty mecz z rzędu bez porażki i perspektywa awansu z drugiego miejsca jest coraz bardziej prawdopodobna – ocenia trener drużyny Michał Oleszczyk.

Polonia-Stal Świdnica – KS Oława 2:1 (2:0)

Polonia-Stal: Doliński, Sieradzki (41′ Wilicki), Makówka, Dereń (65′ Kopycki), Cząstka (55′ Dyś), Daras (35′ Żukowski), Rząsa (47′ Jajko), Krakowski, Ciuba, Ciosek, Śmietana (63′ Stachurski)