Strona główna Sport Pływanie Świdnica ma potrójną mistrzynię Polski w ratownictwie wodnym!

Świdnica ma potrójną mistrzynię Polski w ratownictwie wodnym!

0

Pływaczka KS Neptun Świdnica po raz kolejny potwierdziła, jak udany jest dla niej sezon 2017/2018. Maja Lęga sięgnęła w Szczecinie po cztery medale Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym. Nasza zawodniczka wróciła do domu z trzema złotymi i jednym srebrnym medalem w kategorii młodziczek!

Maja Lęga jest uczennicą klasy 7c Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy i na co dzień szlifuje formę w Klubie Sportowym Neptun Świdnica. Maja trenuje codziennie dwie godziny na basenie i dodatkowo trzy razy w tygodniu w sali gimnastycznej pod okiem swoich trenerów Beaty Pożarowszczyk, Sławomira Kuczki i Mieszko Palmi-Kukiełko. Swoją przygodę z pływaniem rozpoczęła 5 lat temu w drugiej klasie szkoły podstawowej i od tego momentu nie zwalnia tempa ani na minutę. Obecnie posiada w swojej kolekcji medalowej: 14 złotych, 9 srebrnych i 12 brązowych krążków z ogólnopolskich i międzynarodowych zawodów pływackich oraz statuetki najlepszej zawodniczki swojej kategorii wiekowej.

Do największych osiągnięć Mai w sezonie 2017/2018 możemy zaliczyć następujące tytuły:

– Mistrzyni Polski Młodziczek w Ratownictwie Wodnym / 100 metrów z przeszkodami
– Mistrzyni Polski Młodziczek w Ratownictwie Wodnym / ratowanie manekina w płetwach
– Mistrzyni Polski Młodziczek w Ratownictwie Wodnym
– Wicemistrzyni Polski Młodziczek w Ratownictwie Wodnym
– I miejsce w Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Berlinie Wedding Pokal / 100 metrów stylem dowolnym
– II miejsce w Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Berlinie Wedding Pokal / 200 metrów stylem grzbietowym
– I miejsce w Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Berlinie Wedding Pokal / 400 metrów stylem dowolnym
– II miejsce w Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Berlinie Wedding Pokal / 100 metrów stylem grzbietowym
– II miejsce w Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Berlinie Wedding Pokal / 50 metrów stylem dowolnym
– III miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Nowej Rudzie / 400 metrów stylem dowolnym
– I miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Brzegu Dolnym / 100metrów stylem motylkowym
– I miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Brzegu Dolnym / 100 metrów stylem dowolnym
– I miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Ostrzeszowie / 200 metrów stylem dowolnym
– I miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Świebodzicach / 100 metrów stylem zmiennym
– II miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Świebodzicach / 50 metrów stylem dowolnym i grzbietowym

Aby być dobrym sportowcem, musimy kochać nasz sport. Dzięki temu dostarczymy sobie duże nakłady chęci i motywacji do aktywności fizycznej. W życiu każdego pływaka zdarzają się gorsze dni, podczas których ciężko zmobilizować się do wyjścia na trening. Pasja jest czymś, co pozwala zwalczyć te chwile. Pasjonując się jakąś dziedziną, mimowolnie w nią „wsiąkamy”. Zaczynamy poznawać osoby, które podzielają nasze zainteresowania, mają podobne cele i plany treningowe. To wszystko wzbudza w nas dodatkową motywację do działania. Maja jest zawodniczką niezmiernie zdeterminowaną i pracowitą, bycie sportowcem stało się dla niej sposobem na życie. Sportowy tryb życia wymaga od Mai wielu poświęceń i wyrzeczeń. Na szczęście, z takiego stylu życia może wynieść więcej korzyści niż strat, ponieważ każdy, kto regularnie trenuje, ćwiczy nie tylko swoje ciało, ale również umysł. Maja jest nie tylko wspaniałą pływaczką KS Neptun Świdnica, ale również wzorową uczennicą siódmej klasy sportowej. Z pasją łączy szereg innych cech, które determinują jej rozwój – są to przede wszystkim determinacja, nieskończona motywacja, samozaparcie. Ciężko osiągnąć sukces w czymś, czego nie lubimy, a Maja lubi pływać – mówi dumna mam naszej zawodniczki, Violetta Lęga.

Poprzedni artykułGaleria Świdnicka nagrodzi prymusów!
Następny artykułZaczyna się lato [FOTO]