Strona główna Wydarzenia Świdnica Przez tydzień będą kładli asfalt przed szpitalem

Przez tydzień będą kładli asfalt przed szpitalem

1

Będzie lepiej, ale dopiero po 20 czerwca. Urząd Miejski odpowiada (po dwóch tygodniach od chwili zadania pytań), kiedy firma położy asfalt na ulicy Leśnej przed szpitalem powiatowym.

Z prośbą o interwencję zwrócili się czytelnicy Swidnica24.pl, którzy nie szczędzili gorzkich słów o sytuacji na jedynej drodze dojazdowej do szpitala powiatowego i szpitalnego oddziału ratunkowego. W związku z trwającą budową tzw. sięgacza ulicy Leśnej wyłoniona w przetargu firma – Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów – zerwała asfalt na niewielkim, ale newralgicznym odcinku dogi dojazdowej, zostawiając wysoko wyniesione studzienki i liczne wyboje. Czytelnicy nie kwestionują potrzeby wykonania samej inwestycji, ale długi czas realizacji. – Przecież tędy jadą karetki z ciężko chorymi ludźmi, są dowożeni pacjenci na zabiegi. Chodzi o ludzi w często bardzo złym stanie zdrowia, czy o nich nie dało się pomyśleć? – pytają? Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka UM w Świdnicy odpowiada tylko na część pytań. Nie podaje, od kiedy trwają utrudnienia ani dlaczego inwestycja jest realizowana teraz, a nie jak wynika z zapisów umowy – kilka miesięcy temu. Wyjaśnia natomiast kwestię samego tempa prac: Prace prowadzone są zgodnie z przyjętym przez wykonawcę harmonogramem robót i jego możliwościami użycia specjalistycznego sprzętu. Ułożenie warstwy ścieralnej rozpocznie się 14 czerwca i potrwa do 20 czerwca. 

Zgodnie z dokumentacją, zamieszczoną w Biuletynie Informacji Publicznej, sam sięgacz ma 200 metrów długości, a sfrezowany fragment jezdni – 36 metrów.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]

Poprzedni artykułPogranicznicy przejęli lewy tytoń warty 125 tys. złotych [FOTO/VIDEO]
Następny artykułRodzinne ściganie o kropelce. Trwają zapisy!