Strona główna 112 Policja kontroluje autokary

Policja kontroluje autokary

0

Bezpieczna podróż to sprawny technicznie pojazd, posiadający odpowiednie wyposażenie oraz trzeźwy i wypoczęty kierujący. Aby zaplanowana podróż przebiegała spokojnie i zakończyła się bezpiecznym powrotem do domu, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przeprowadzają kontrole stanu technicznego autokarów oraz stanu trzeźwości kierujących.

Wakacje to okres zorganizowanych wyjazdów na wycieczki szkolne, kolonie, różnego rodzaju obozy i zgrupowania. Każdy z uczestników wyjazdu powinien bezpiecznie dotrzeć do celu podróży. Aby tak się stało, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji prowadzą kontrole autokarów świadczących usługi przewozowe.

W okresie wiosenno-letnim policjanci otrzymują liczne zgłoszenia związane z kontrolą autokarów wycieczkowych przed planowaną podróżą. Już od maja policjanci Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przeprowadzają kontrole autokarów  od poniedziałku do piątku w godz. 6.30 – 8.30  na parkingu PKN Orlen ul. Esperantystów 14 w Świdnicy bez konieczności wcześniejszego zgłoszenia takiej potrzeby.

Kontrole od poniedziałku do piątku w godz. 6.30-8.30 realizowane są od 17 maja do 30 czerwca.

W przypadku innych godzin lub dni weekendowych czy świąt oraz podczas wakacji policja prosi organizatorów przewozów autokarowych oraz uczestników wyjazdów lub opiekunów o zgłaszanie kontroli z kilkudniowym wyprzedzeniem na piśmie.

Źródło KPP w Świdnicy, opr. red.