Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Ostatni dzwonek w szkołach gminy Świdnica

Ostatni dzwonek w szkołach gminy Świdnica [FOTO]

0

Dla ponad 1400 uczniów w gminie Świdnica zabrzmiał ostatni w tym roku szkolnym – dzwonek. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018  z udziałem wójt gminy Świdnica odbyło się w Szkole Podstawowej w Mokrzeszowie.

We wszystkich gminnych  szkołach odbyły się uroczyste apele, na których podsumowano wyniki w nauce i osiągnięcia uczniów. Najlepsi odebrali świadectwa z biało-czerwonym paskiem , dyplomy i wyróżnienia. Życzenia i gratulacje uczniom w Szkole Podstawowej w Mokrzeszowie składała wójt Teresa Mazurek.

Po 10 miesiącach ciężkiej pracy dziś jest ten najradośniejszy dzień. Zakończenie roku szkolnego, wręczenie świadectw nagród i wyróżnień. Wczoraj z rąk wójt gminy 18 uczniów nasze szkoły  otrzymało stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Prymusem została Anna Węgłowska ze średnią ocen 5,8. Stypendia sportowe otrzymały 3 uczennice za laury w tenisie stołowym na szczeblu wojewódzkim. Mamy też 3 uczniów, którzy mogą pochwalić się 100% frekwencją: Wiktoria Fudalis, Jakub Ryszawy i Katarzyna Sikorska – mówiła Małgorzata Urbanek, dyrektor szkoły.

W części artystycznej uczniowie kl. III przekazywali cenne wskazówki jak bezpiecznie, zdrowo i z uśmiechem spędzić nadchodzące wakacje.

Koniec roku szkolnego to wyjątkowy moment, kiedy słowo dziękuję nabiera szczególnego znaczenia. Dziękuję pani dyrektor, całemu gronu pedagogicznemu za współpracę i gratuluję uczniom oraz ich rodzicom wyników w nauce i osiągnięć sportowych. Korzystajcie z zasłużonego wypoczynku, tak abyście mogli cało i zdrowo ponownie wrócić we wrześniu do swojej szkoły. W nowym roku czeka was z pewnością wiele nowości. Jedną z nich będzie możliwość korzystania z zajęć wychowania fizycznego na basenie w Witoszowie Dolnym. Jego budowa właśnie dobiega końca. Chcemy, aby każde dziecko, które będzie kończyło szkołę podstawową w gminie Świdnica,  umiało pływać. To jest nasz cel. Wszystkim uczniom gratuluję zakończenia kolejnego etapu nauki i życzę bezpiecznych, pełnych przygód wakacji! – mówiła wójt gminy Świdnica, Teresa Mazurek.

Uroczysta akademia była okazją do wręczenia podziękowań i gratulacji dla uczniów i ich rodziców udzielających się charytatywnie w samorządzie uczniowskim, wolontariacie, a także w konkursie plastycznym „Pola Nadziei” organizowanym przez TPCh Hospicjum Świdnica.

/UG Świdnica/