Strona główna Kultura Miniaturowe zmagania najmłodszych pianistów w Świdnicy

Miniaturowe zmagania najmłodszych pianistów w Świdnicy

0

Państwowa Szkoła Muzyczna im. Ludomira Różyckiego w Świdnicy już po raz trzynasty organizuje Miniaturowe Zmagania Najmłodszych Pianistów. Jest to impreza skierowana do najmłodszych uczniów klas fortepianu szkół muzycznych I stopnia. Publiczność będzie mile widziana!

Głównym założeniem „Zmagań” jest takie przygotowanie ucznia do występu estradowego, jakie pozwoli wszystkim uczestnikom przeżyć radość z publicznej prezentacji, uświadomić sobie na jakim etapie pianistycznego rozwoju się znajdują oraz jak pracować dalej, aby wykonywanie muzyki było radością dla nich i ich słuchaczy. Zmaganiom towarzyszą także zajęcia dodatkowe, traktowane jako nauka poprzez zabawę.

7 czerwca o godz. 10.00, po uroczystym otwarciu, rozpoczną się przesłuchania uczniów kl.I, zaś uczniowie klas II będą prezentować się od godz.12.30. Koncert finałowy, zatytułowany „ Posłuchajmy jeszcze raz” odbędzie się tego samego dnia o godz. 16.00 w Auli naszej Szkoły.

Impreza od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem i powodzeniem w szkołach muzycznych całego Dolnego Śląska oraz województw sąsiednich. W każdej edycji brało udział co najmniej 80 uczestników, przyjeżdżających do Świdnicy z całymi rodzinami. W tym roku swój udział potwierdziło 55 uczestników.

Poprzedni artykułKomunikacja zastępcza, utrudnienia na stacji kolejowej
Następny artykułNas Trójka 2018. III LO zaprasza na piknik edukacyjny