Strona główna Wydarzenia Świdnica Laury dla Kasprowiczan

Laury dla Kasprowiczan

0

W Nisku na Podkarpaciu został przeprowadzony Finał Centralny Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Dolny Śląsk reprezentowało troje uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Świdnicy: Aleksandra Druczak z klasy III p, Justyna Kutyba z klasy II c i Daniel Kozar z klasy I p.

Już sama podróż była niezłym wyzwaniem, w obie strony trwała ponad 20 godzin, pokonane prawie 1200 km. Opłacało się – do Świdnicy „przyjechały” podwójne laury. Olimpiada obejmowała swoim zakresem ustawę o prawie własności przemysłowej, historię wynalazków i umiejętność zgłaszania projektów racjonalizatorskich. na etapie centralnym uczniowie rozwiązywali test wiedzy i odpowiadali ustnie na wylosowane tematy z zakresu historii wynalazków i techniki oraz znajomości prawa własności przemysłowej i prawa patentowego w Polsce.

Po trzech etapach, z grupy prawie 90 uczestników, wyłoniono 12 laureatów, wśród których znalazły się dwie uczennice „Kasprowicza”. Justyna Kutyba zajęła VI miejsce, a Aleksandra Druczak miejsce VIII. To nasze podwójne zwycięstwo (pierwsze takie w historii startów Kasprowiczan w olimpiadzie), wielkie osiągnięcie i ukoronowanie ciężkiej pracy całej ekipy, wraz z opiekunem Piotrem Chlastawą.

I LO

Poprzedni artykułZaginęła kotka [Aktualizacja]
Następny artykuł300 porcji narkotyków w rękach policji. Czterech zatrzymanych