Strona główna Wydarzenia Żarów Kolejne ulice w Żarowie do remontu. Podpisano umowę

Kolejne ulice w Żarowie do remontu. Podpisano umowę

0

Kolejne zniszczone nawierzchnie drogowe w Żarowie doczekają się gruntownego remontu. Przebudowane zostaną drogi gminne przy ulicy Puszkina, Słowackiego, Kopernika, Placu Wolności i Kwiatowej. Kilka dni temu burmistrz Leszek Michalak podpisał umowę z wykonawcą inwestycji Świdnickim Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów.

Drogi zostaną wyremontowane w ramach zadania „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych”, na realizację którego gmina Żarów otrzymała dofinansowanie w wysokości blisko 3,4 mln złotych.

Będą to kolejne inwestycje drogowe realizowane na terenie naszego miasta. Drogi, które zostaną przebudowane w ramach zadania rewitalizacyjnego, na które nasza gmina pozyskała unijne dofinansowanie są stare i wymagają kapitalnego remontu. W tej chwili w centrum miasta trwa jeszcze remont drogi przy ulicy Dworcowej, a tuż po jego zakończeniu, ruszą prace przy modernizacji drogi przy ul. Wojska Polskiego. Remont ten rozpocznie się jednak nie wcześniej, niż po zakończeniu roku szkolnego, tak aby ulica Wojska Polskiego, która stanowi również drogę do szkoły, była całkowicie przejezdna. Będziemy na bieżąco informować mieszkańców naszego miasta o rozpoczęciu prac przy kolejnych drogach i ewentualnych uciążliwościach z tym związanych – wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

Zgodnie z podpisaną umową przebudowa dróg gminnych przy ulicach Puszkina, Słowackiego, Kopernika, Placu Wolności i Kwiatowej w Żarowie ma potrwać do połowy października. Zakres prac jest bardzo duży, dlatego trzeba się będzie liczyć z utrudnieniami w ruchu drogowym. Nie będą to jeszcze wszystkie drogi, które zostaną zmodernizowane. W kolejce bowiem czekają drogi przy ulicach Mickiewicza, Sportowej i Zamkowej, które także doczekają się kompleksowej przebudowy. – Jest to długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja, a jednocześnie ważna i kolejna drogowa w naszym mieście. Widzimy, jak zmieniło się centrum Żarowa, gdzie powstało rondo i nowe ścieżki rowerowe wraz z nowymi chodnikami, parkingami i oświetleniem. Teraz przyszedł czas na remonty starych i zniszczonych nawierzchni drogowych w tej części miasta. Pierwsze prace przy ulicy Dworcowej ruszyły już kilka tygodni temu, w ślad za nimi rozpocznie się remont ulicy Wojska Polskiego, a następnie modernizacje kolejnych dróg. Zrobi się bezpieczniej i estetyczniej – mówi radny Norbert Gałązka.

W ramach prac przewidziane zostały nowe nawierzchnie mineralno-bitumiczne. Wykonana zostanie także nowa kanalizacja deszczowa, krawężniki, studzienki oraz nowa warstwa podbudowy. Wartość inwestycji drogowych przy ulicach Puszkina, Słowackiego, Kopernika, Placu Wolności i Kwiatowej w Żarowie to ponad 1,1 mln złotych. Inwestycje sfinansowane zostaną ze środków własnych budżetu gminy Żarów i pozyskanego dofinansowania. Wartość całego zadania opiewa na kwotę 5,8 mln złotych.

/UM Żarów, opr. mn/