Strona główna Sport Pływanie Kolejne medale i życiówki pływaków Neptuna

Kolejne medale i życiówki pływaków Neptuna

0

Bardzo pracowity okres mają za sobą przedstawiciele klubu pływackiego Neptun Świdnica. Nasi reprezentanci wystartowali w ostatnich dniach w zawodach odbywających się w Nowej Rudzie, Świdnicy i Ostrzeszowie. 

W dniach 25-26 maja drużyna KS Neptun Świdnica (zawodnicy i zawodniczki w wieku 10-11 lat) dzielnie walczyła podczas Drużynowego Wieloboju Pływackiego w Nowej Rudzie. Piotr Florczak został uhonorowany najlepszym zawodnikiem rocznika 2007. Nasz pływak sięgnął po złoto na dystansie 100 metrów stylem klasycznym (poprawił tym samym swój rekord życiowy o całe 4 sekundy) i srebro na 200 metrów stylem zmiennym, a Weronika Siejka wywalczyła brąz na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Nasze pozostałe zawodniczki: Ola Jaros, Agatka Pawłowska, Kinga Ścisłowicz, Natalka Lęga i Natalka Wrona walczyły ze swoimi rówieśniczkami, poprawiając własne rekordy życiowe.

Po zawodach w Nowej Rudzie Neptuny mierzyły się podczas organizowanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową zawodów pływackich na basenie SP 4 (25 metrów stylem dowolnym). Świdnickie Neptuny konkurowały z rówieśnikami ze świdnickich szkół podstawowych, wyławiając z wody pięć medali. Po złote medale sięgnęli: Dominika Sokołowska (SP 4 – rocznik 2004), Maja Lęga (SP 6 – rocznik 2005) i Oscar Gawiński (SP 4 – rocznik 2003). Srebrne medale zawisły na szyjach Martyny Kuśnierz (SP 4 – rocznik 2006) i Weroniki Siejki (SP 6 – rocznik 2008).

W ostatnią niedzielę, 3 czerwca Neptuny wyruszyły na Mistrzostwa Pływania do Ostrzeszowa. Jedenastoosobowa świdnicka drużyna wyłowiła razem 19 medali. W zawodach wzięło udział w sumie 250 zawodników i zawodniczek z 26 klubów z całej Polski. Świdniczanie wspierani przez swoich trenerów Beatę Pożarowszczyk i Sławomira Kuczko, dumnie reprezentowali nasze miasto, klub i swoje rodzime szkoły podstawowe. Dominika Sokołowska (SP 4) wywalczyła złote medale na 50 i 100 metrów stylem motylkowym, Oscar Gawiński (SP 4) stanął na trzecim stopniu podium na 100 metrów stylem klasycznymi i dołożył srebro na 50 metrów stylem motylkowym, Maja Lega (SP 6) sięgnęła po złoty krążek na 200 metrów stylem dowolnym i brązowe na dystansach 50 i 100 metrów stylem dowolnym, a Weronika Siejka (SP 6) zapisała na swoim koncie srebro na 50 metrów stylem dowolnym i brąz na 100 metrów stylem zmiennym. To nie był koniec. Piotr Florczak (SP 1) wywalczył złote medale na 50 i 100 metrów stylem klasycznym oraz kolejne złoto na 50 metrów motylkowym, Wiktor Kowalik (SP 1) zdobył srebra na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym, Natalia Lęga (SP Lutomia Dolna) dorzuciła srebro na 100 metrów stylem grzbietowym i brąz na 50 metrów stylem grzbietowym, a Daniel Worobiec (SP 2) zakończył rywalizację ze srebrnym medalem na 50 metrów stylem dowolnym i brązem na 200 metrów stylem dowolnym. Pozostałe nasze zawodniczki: Aleksandra Jaros, Martyna Jaros i Natalia Wrona popłynęły na miarę swoich możliwości, poprawiając własne życiówki.