Strona główna Wydarzenia Świdnica Kolejne chodniki do remontu. Tym razem 800 metrów

Kolejne chodniki do remontu. Tym razem 800 metrów

1

Miejscy urzędnicy biorą się za remont kolejnych pieszych traktów na terenie Świdnicy. Do grudnia nową nawierzchnię mają zyskać fragmenty chodników na Osiedlu Młodych, a także odcinek przy ulicy Kopernika. Na razie jednak trwają poszukiwania wykonawcy robót.

Prace remontowe, których koszt oszacowano na ponad 609 tys. złotych, mają zostać przeprowadzone w sześciu lokalizacjach. Naprawie zostaną poddane chodniki przy ulicach: Marcinkowskiego (297 mb), Plater (93 mb), Ofiar Oświęcimskich (132 mb), Kozara-Słobódzkiego (73 mb), Bema (ok. 30 mb), Kopernika (178 mb). W sumie przebudowa obejmie piesze trakty o długości 803 m i powierzchni około 2.261 m2. W ramach remontu rozwiązany zostanie m.in. problem zdewastowanej nawierzchni na ścieżce prowadzącej od ulicy Ofiar Oświęcimskich do głównego wejścia na teren Szkoły Podstawowej nr 2, o co wielokrotnie apelowali okoliczni mieszkańcy.

Jeżeli ogłoszony przez miejskich urzędników przetarg oraz roboty budowlane nie napotkają żadnych przeciwności, odnowione chodniki powinny być gotowe najpóźniej do 10 grudnia.

Według danych przedstawionych w „Raporcie o stanie miasta Świdnica 2015”, długość chodników na obszarze miasta wynosi ogółem 1 682 kilometrów. – Zgodnie z przeprowadzonymi w 2012 roku analizami stanu nawierzchni chodników i ścieżek rowerowych w pasach drogowych dróg gminnych na terenie miasta Świdnica około 56% chodników jest w stanie bardzo dobrym, 10% dobrym, 22% zadowalającym, a 9% w stanie złym i 3% w bardzo złym – wyliczano w „Raporcie”.

Mapa planowanych remontów (mat. UM Świdnica)

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułNa bakier z ekologią
Następny artykułBędzie czwarty autobus i druga linia