Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Jak sąsiad z sąsiadem: polsko-czeska wymiana w Mokrzeszowie

Jak sąsiad z sąsiadem: polsko-czeska wymiana w Mokrzeszowie

0

W niedzielę zakończyło się kilkudniowe spotkanie partnerskie organizowane przez Szkołę Podstawową w Mokrzeszowie w ramach realizacji unijnego mikroprojektu “Jak sąsiad z sąsiadem”. Gośćmi placówki byli uczniowie ze szkoły w czeskich Lužanach.

Podczas czterech dni pobytu w Polsce wszyscy uczestnicy mieszkali razem w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Wspólne zabawy, zajęcia sportowe oraz wycieczki do atrakcyjnych miejsc naszego regiony zaowocowały nowymi przyjaźniami, pozwoliły na lepsze poznanie się i integrację grup. Przyczyniły się również do lepszego poznania naszego regionu, jego walorów turystycznych i krajobrazowych.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie wspaniale sprawdzili się w roli gospodarzy, a dodatkową atrakcją dla wszystkich uczestników projektu był udział w szkolnym festynie rodzinnym – podkreśla Małgorzata Urbanek, dyrektor szkoły. Uśmiechy i wypieki na twarzach uczestników w dniu pożegnania, mieszały się ze smutkiem z powodu rozstania, ale również z niecierpliwością związaną z wyczekiwaniem na ponowne spotkanie we wrześniu, tym razem w szkole w Lužanach.

/UG Świdnica, opr. mn/