Strona główna Kultura II LO w akcji “Jak nie czytam, jak czytam?”

II LO w akcji “Jak nie czytam, jak czytam?”

0

W piątek, 8 czerwca widok młodych ludzi z książką w reku na świdnickich ulicach nikogo nie powinien dziwić. II LO im. Stefana Banacha włącza się do ogólnopolskiej akcji “Jak nie czytam, jak czytam”. W planach wielkie pozowanie z lekturami w szkolnych oknach i głośne czytanie na Rynku.

Zdjęcie archiwalne

8 czerwca o godz. 10.00 uczniowie z całej Polski będą wspólnie czytać ulubione książki, promując książki i czytanie, inicjując modę na czytanie, gdyż książka winna im się kojarzyć przede wszystkim z rozrywką, a nie szkolnym obowiązkiem. Organizatorem głównym tej akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, a wydarzeniu temu w całej Polsce towarzyszą z reguły dodatkowe atrakcje, przeradzające się często w wielogodzinne obchody czytelnicze. Symbolem tej wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie (w zeszłym roku było to 459 tys. osób), co ma uświadamiać spektakularną skalę akcji mediom i osobom z zewnątrz oraz stanowić motywację dla uczniów. Każdy organizuje ten dzień na swój sposób – od pokazowych obchodów po kameralne wspólne czytanie.

Młodzież i nauczyciele z II LO przygotowują szereg działań. O 10.00 w oknach szkoły przy ul. Równej pojawią się z ulubionymi książkami i plakatami promującymi akcję. Przy wejściu i na korytarzach będzie można oglądać instalacje z książek, a na 3 i czwartej lekcji rozpocznie się plenerowe czytanie w przyszkolnym parku i na świdnickim Rynku. Akcja zostanie uwieczniona także przez portal Swidnica24.pl.

opr. red.