Strona główna Wydarzenia Świdnica Finał „Dietetycznych Rewolucji”

Finał „Dietetycznych Rewolucji”

0

Zakończyły się Dietetyczne Rewolucje 2018, czyli warsztaty na temat zdrowego stylu życia, które zorganizowało stowarzyszenie Mamy co kochamy ze Świdnicy. Uczestnicy przygotowali na finał owocowe szaszłyki, brownie z czerwonej fasoli, piernik z pomidorów, cebulowe ciasteczka kibica z czarnuszką w kształcie piłkarzy, a także bezcukrowe lody i domowe mleczko kokosowe.

O tym, że projekt był niezwykle potrzebny, świadczy fakt, iż wszystkie bezpłatne wejściówki rozeszły się w 3 dni po uruchomieniu zapisów.

– Jestem bardzo zadowolona z udziału Dietetycznych Rewolucjach – mówi szesnastoletnia Oliwia Zgraja. – Ludzie często nie mają świadomości, że ich nawyki żywieniowe nie są prawidłowe i sprzyjają otyłości, dlatego uważam, że w tego typu wydarzeniach powinni uczestniczyć zarówno dorośli, jak i dzieci. Wiedza o zdrowym odżywianiu jest ważna i każdy powinien wiedzieć, jak istotne są zdrowe nawyki żywieniowe.

Dietetyczne Rewolucje 2018 trwały dokładnie miesiąc – od 22 maja do 22 czerwca (z tygodniową przerwą na długi weekend). Trzy prowadzące: psychodietetyk Karolina Osińska-Marcińczyk, dietetyk kliniczny Agnieszka Kwiatkowska (gabinet dietetyczny CalorEAT) oraz doradca żywieniowy Małgorzata Czerwińska (Natura i Ja) przeprowadziły cztery tury warsztatów. Uczestnicy otrzymali książeczki ze skondensowaną wiedzą i miejscami na notatki. Wspólnie przygotowywali posiłki, m.in. aromatyczną zupę jarzynową z czerwoną soczewicą, owsiankę, masło, mleczko kokosowe, a nawet przyprawę uniwersalną.

Na realizację tych warsztatów stowarzyszenie Mamy co kochamy pozyskało dotację od miasta Świdnicy w wysokości 1,4 tys. zł. Cele Dietetycznych Rewolucji to: podniesienie świadomości rodziców w zakresie zdrowego odżywiania i profilaktyki otyłości; podniesienie świadomości dzieci i młodzieży na temat tego, jak istotny jest zdrowy tryb życia, w tym świadome odżywianie i aktywność fizyczna; integracja międzypokoleniowa podczas wspólnych warsztatów kulinarnych; poprawa stylu życia świdniczan oraz przeciwdziałanie patologiom. Wszystkie spotkania były dla uczestników zupełnie darmowe, miały miejsce w siedzibie Akademii Nauki – Centrum Świadomego Rozwoju w Świdnicy (Rynek 38/3).

Dietetyczne Rewolucje 2018 w liczbach:
* 1 miesiąc trwania projektu
* 3 prowadzące
* 4 grupy uczestników
* 8 zjedzonych wspólnie bochenków chleba
* 20 spotkań warsztatowych
* 48 rozdanych dyplomów za czynny udział w projekcie

Tekst i foto: Mamy co kochamy