Strona główna 112 Czterech pijanych za kierownicą

Czterech pijanych za kierownicą

0

Nie pomagają surowe kary, apele, akcje społeczne. W miniony weekend policja na drogach powiatu świdnickiego zatrzymała kolejnych czterech pijanych kierowców.

W piątek, 22 czerwca,  świdniccy policjanci podjęli interwencję wobec 32-letniego kierowcy, który znajdując się w stanie nietrzeźwości kierował samochodem osobowym marki Honda. Badanie wykazało, że miał blisko 1,5  promila alkoholu w organizmie. W sobotę, 23 czerwca funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego  świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 49-letniego kierującego, który mając blisko promil alkoholu w organizmie kierował motorowerem.

Kolejny amator jazdy na  podwójnym gazie został zatrzymany tego samego dnia. Kierującym okazał się 34-letni mężczyzna. W tym przypadku policjanci również zweryfikowali jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,9 promila alkoholu w jego organizmie. W niedzielę, 24 czerwca, policjanci ruchu drogowego podjęli interwencję wobec 65-letniego kierowcy, który znajdując się w stanie nietrzeźwości kierował samochodem osobowym marki Fiat. Badanie wykazało, że miał ponad 1,1 promila w organizmie.
W każdym z wymienionych przypadków policjanci uniemożliwili kierującym dalszą jazdę. O dalszym losie kierujących na „podwójnym gazie” zadecyduje sąd.
Źródło KPP w Świdnicy, opr. red.