Strona główna Wydarzenia Świdnica Autobusem tylko do Zagórza. MPK skraca trasę linii turystycznej

Autobusem tylko do Zagórza. MPK skraca trasę linii turystycznej

2

Od najbliższej soboty, z uwagi na remont i zamknięcie mostu w Zagórzu Śląskim, kursy turystycznej linii numer 330 nie będą dojeżdżać do Jedliny-Zdrój. Zmiana będzie obowiązywać najprawdopodobniej do końca sierpnia.

fot. MPK Świdnica, CKiT Walim

Cieszące się sporą popularnością połączenie świdnickiego MPK zostało uruchomione 1 maja. W soboty, niedziele i święta wybrane kursy linii nr 30 wydłużono do Zagórza i Jedliny. Dzięki temu wszyscy miłośnicy wypoczynku mogli za symboliczną dopłatą wybrać się w okolice zamku Grodno i jedlińskiego uzdrowiska.

Radość z uruchomienia turystycznego połączenia nie trwała jednak długo. Kilka dni temu ruszył bowiem remont mostu nad Bystrzycą w Zagórzu Śląskim. Z uwagi na roboty budowlane 19 czerwca zamknięto przejazd dla ruchu kołowego i wyznaczono objazdy. Wobec braku możliwości przejazdu, linia 330 została skrócona.

Przejazdy do Jedliny-Zdroju zostaną przywrócone niezwłocznie po zakończeniu prac drogowych. Czasy odjazdów i przyjazdów na odcinku ze Świdnicy do Zagórza nie uległy zmianie – wyjaśnia Witold Tomkiewicz, rzecznik świdnickich spółek miejskich.

Zakończenie robót na moście w Zagórzu planowane jest na 31 sierpnia 2018 roku.

/opr. mn/