Strona główna Wydarzenia Świdnica 13-letni organista laureatem Dolnośląskiej Gali Talentów

13-letni organista laureatem Dolnośląskiej Gali Talentów

0

Siódmoklasista Jakub Moneta znalazł się wśród 27 laureatów Dolnośląskiej Gali Talentów organizowanej przez Kuratora Oświaty. 13-letni uczeń Szkoły Podstawowej nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Świdnicy ma już na swoim koncie liczne sukcesy w konkursach. Jest także jednym z najmłodszych w Polsce koncertujących organistów.

W ubiegłym roku Jakub Moneta z wyróżnieniem ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Ludomira Różyckiego, w klasie fortepianu Mieczysławy Jarosławskiej. Sześcioletni program nauczania zrealizował w ciągu pięciu lat. Jego sukcesy pianistyczne to m.in.: „Srebrna Rączka” w Miniaturowych Zmaganiach Najmłodszych Pianistów w Świdnicy, rokroczne nagrody za wyróżniającą się prezentację w Konfrontacjach Bachowskich uczniów klas fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej w Świdnicy, Grand Prix na konkursie „Z tańcem przez świat” – Oława 2015, wyróżnienie na XVII Legnickim Konkursie Pianistycznym – Legnica 2016, wyróżnienie indywidualne Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej – Wrocław 2016, dyplom uczestnictwa w XXII Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. H. Czerny-Stefańskiej w Żaganiu – 2016. Poza tym Jakub bardzo aktywnie uczestniczył – jako solista bądź akompaniator – w znakomitej większości wydarzeń muzycznych organizowanych zarówno w szkole, jak i poza nią. Od września 2017 roku Jakub jest uczniem Społecznej Szkoły Muzycznej II stopnia w Świdnicy w klasie organów, które są jego prawdziwą pasją. Pasję tę, od około 3 lat, rozwija pod kierunkiem swojego nauczyciela –  Macieja Batora, kantora Kościoła Pokoju w Świdnicy.

Zdjęcie SP nr 8 w Świdnicy

Niezwykle uzdolniony młody muzyk wielokrotnie koncertował w Świdnicy m.in. podczas podczas Festiwalu Bachowskiego, wizyty Dalajlamy XIV. Jego koncerty słyszała również publiczność w Kłodzku, Jeleniej Górze czy Kliczkowie.

opr. asz
Źródło sp8.net.pl

 

Poprzedni artykułUratowany ze śmiertelnej pułapki [FOTO]
Następny artykułStarocie na świdnickim Rynku [FOTO/VIDEO]