Strona główna Sport Siatkówka Wygrywamy z gospodyniami, wciąż jesteśmy w grze o I ligę!

Wygrywamy z gospodyniami, wciąż jesteśmy w grze o I ligę!

0

Po inauguracyjnej porażce 0:3 z Bluesoft Mazovią Warszawa, siatkarki MKS-u Polonia Świdnica pokonały 3:2 WTS KDBS Bank Włocławek. W niedzielę o godz. 14.00 rozpocznie się trzeci mecz, tym razem przeciwko UKS-owi Szóstce Mielec.

Podopieczne Mateusza Dąbrowskiego i Magdaleny Sadowskiej po swoim świetnym sobotnim występie są w znacznie lepszej sytuacji, ale nie komfortowej. Zapisaliśmy na swoje konto dwa punkty (wygrana po tie-break’u), a dziś gramy z pewnym już najlepszej dwójki UKS-em Szóstką Mielec. Podsumowując musimy zwyciężyć, najlepiej za 3 punkty (wygrana 3:0 lub 3:1) i kibicować drużynie z Włocławka w spotkaniu przeciwko Mazovii Warszawa. Jeśli Mazovia zwycięży za 3 punkty będzie w najlepszej dwójce dającej awans do I ligi, każdy inny scenariusz daje szanse świdnickiemu zespołowi.

Pojedynek z WTS-em KDBS Bank Włocławek miał niezwykle dramatyczny przebieg. Przed dwoma tygodniami rywalki w turnieju półfinałowym pokonały nas bez straty seta, teraz biało-zielone były żądne rewanżu. Pierwszy set należał jednak do miejscowych, który wygrały 25:21. W drugiej odsłonie nasza przewaga nie podlegała dyskusji. Polonistki prowadziły przez cały dystans i zwyciężyły ostatecznie 25:21. Trzecia odsłona znów dla przeciwniczek. Włocławianki dość szybko zbudowały bezpieczną przewagę, triumfując na finiszu 25:19. Nasze dziewczyny nie podłamały się takim obrotem sprawy i w fantastycznym stylu wróciły do tego pojedynku. Czwarty set miał nieprawdopodobnie zacięty przebieg. Rezultat przez cały czas oscylował wokół remisu, a na jednopunktowym prowadzeniu znajdowały się co chwilę inne ekipy. Finalnie 25:23 wygrały świdniczanki i doprowadziły do tie-break’a. Decydująca potyczka rozpoczęła się od wyrównanej walki, z czasem na trzypunktowym prowadzeniu znalazły się gospodynie (12:9) i wydawało się, że może być już trudno o korzystny wynik. Nic bardziej mylnego, nasze siatkarki pokazały charakter i doprowadziły do stanu 12:12. W końcówce dopięły swego, zwyciężając 17:15, a cały mecz 3:2!

WTS KDBS Bank Włocławek – MKS Polonia Świdnica 2:3 (25:21, 21:25, 25:19, 23:25, 15:17)

Polonia: Wiktoria Paluszkiewicz, Sandra Mielczarek, Ania Maziakowska, Natalia Gezella, Aleksandra Druciak, Alicja Krusiewicz, Agnieszka Adamek, Ewa Woźniak, Aleksandra Małodobra, Ania Śmidowicz, Paulina Jewiarz.