Strona główna 112 Wpadł z marihuaną, amfetaminą i tabletkami ecstasy

Wpadł z marihuaną, amfetaminą i tabletkami ecstasy

0

W plecaku trzymał 475 porcji amfetaminy i marihuany, a w metalowym pudełku w kształcie serca – 36 tabletek ecstasy. 35-latek ze Strzegomia został zatrzymany przez policję. Teraz grozi mu kilka lat więzienia.

Policjanci z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Strzegomiu prowadząc działania związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego podejrzanego o posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

W trakcie przeszukania mundurowi odnaleźli w piwnicy należącej do mężczyzny plecak, a w nim 2 woreczki z zawartością białego proszku oraz zielonego suszu, a także metalowe pudełko w kształcie serca z zawartością różowych tabletek z wytłoczonymi wzorkami.

Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się iż, zabezpieczony biały proszek to amfetamina, susz roślinny to marihuana, a zabezpieczone tabletki to tabletki ekstazy. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 475 porcji środków odurzających i 36 sztuk tabletek ekstazy – dodaje Ząbek. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty w tej sprawie.

W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności – kończy rzeczniczka świdnickiej policji.

/KPP Świdnica, opr. mn/