Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Więcej pieniędzy na usunięcie zniszczeń powodziowych

Więcej pieniędzy na usunięcie zniszczeń powodziowych

0

Blisko 18 mln złotych rządowej pomocy trafi do 5 powiatów i 38 gmin województwa dolnośląskiego. Wśród nich znalazły się samorządy z terenu powiatu świdnickiego. Dodatkowe środki mają pomóc w zapobieganiu i usuwaniu skutków klęsk żywiołowych.

Prace przy odbudowie murów oporowych Bystrzycy w Lubachowie (zdjęcie ilustracyjne)

Pieniądze pozwolą m.in. na remonty dróg gminnych i powiatowych, odbudowę nawierzchni zniszczonych tras czy remont uszkodzonych budynków. W 2018 roku kwota promes przyznanych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych wyniosła już 47 mln zł. Łącznie samorządy z Dolnego Śląska otrzymają rządowe wsparcie w wysokości 65 mln zł – wylicza Sylwia Jurgiel z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Ministerialne środki trafią między innymi do Gminy Świdnica, której władze przeznaczą otrzymaną promesę w wysokości 680 tys. złotych na odbudowę dróg gminnych w Bojanicach.

160 tys. złotych trafi do Gminy Marcinowice, która wykorzysta promesę do odbudowy mostu nad potokiem Czarna Woda w Wirkach. Z kolei 200 tys. złotych wesprze remont mostu w miejscowości Skarżyce, realizowany przez powiat świdnicki.

/UG Świdnica, DUW, opr. mn/

Poprzedni artykułŁatali dziury na Jodłowej. Zabrali dzieciom przejście dla pieszych
Następny artykułFinał Ligi Mistrzów w Cinema3D [ROZWIĄZANIE KONKURSU]