Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Uczennica z Pszenna wśród najlepszych geografów

Uczennica z Pszenna wśród najlepszych geografów

0

519 uczniów z całego województwa dolnośląskiego zmagało się trudnymi pytaniami IV Olimpiady Geograficznej. W gronie 26 laureatów znalazła się uczennica Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Pszennie, Nicole Ochocka.

Do naukowej rywalizacji w ramach olimpiady, odbywającej się pod nadzorem metodycznym i merytorycznym Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, przystąpiło w listopadzie 2017 roku 137 szkół z całego województwa. Ostatecznie z 519 uczestników etapów rejonowych została wyłoniona grupa 66 finalistów, którzy 26 kwietnia zmagali się o tytuł laureata w dwuetapowym finale.

Podczas niego wyłoniono 26 równoprawnych laureatów i jednym z nich została uczennica klasy IIIa (oddział gimnazjalny) szkoły w Pszennie – Nicole Ochocka. Podobnie jak pozostali uczestnicy Olimpiady, uczennica musiała wykazać się wyjątkową znajomością zagadnień geografii fizycznej, społeczno- gospodarczej, geografii Polski, świata i Dolnego Śląska oraz turystyki i krajoznawstwa. W tym roku spośród uczniów powiatu świdnickiego uczestniczących w konkursie tylko Nicole uzyskała tytuł laureata.

Nie jest to odosobniony sukces przyrodniczy Nicole. Nasza uczennica została także, jedynym z powiatu świdnickiego, finalistą dwóch wojewódzkich konkursów przedmiotowych: z biologii oraz z geografii realizowanych w ramach XVIII edycji konkursu “zDolny Ślązak Gimnazjalista”, a także laureatem Powiatowego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego organizowanego przez I LO w Świdnicy. Jesteśmy bardzo dumni z sukcesów Nicole, ponieważ zakres wiedzy i umiejętności sprawdzany w trakcie naukowych zmagań znacząco wykraczał poza wymagania programowe dla gimnazjum – podkreśla Tadeusz Szarwaryn, dyrektor szkoły podstawowej w Pszennie.

/UG Świdnica, opr. mn/