Strona główna Wydarzenia Marcinowice Uczą się programowania

Uczą się programowania

0

Szkoły w Marcinowicach i Strzelcach uczestniczą w projekcie „Kod do przyszłości”. „Kod do przyszłości” to dwuetapowy projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, którego realizatorem na terenie gminy Marcinowice jest Fundacja Rozwoju Edukacji Elektronicznej.

Pierwszym etapem projektu były 6-godzinne weekendowe zajęcia dla nauczycieli klas I-III, mające charakter szkoleniowy. Drugi etap – indywidualne zajęcia praktyczne trenera z każdym  nauczycielem i dziećmi rozpoczęły się na początku maja.

Podczas zajęć dzieci uczą się programowania w ScratchJR, Scratch oraz Lego WeDo poprzez język wizualny stworzony specjalnie z myślą o nich. Uczniowie uczą się budować różne konstrukcje, wyposażają je w silnik i czujniki. Rozważają̨ rożne sposoby działania. Przy pomocy komputera i odpowiedniej aplikacji uczą się jak zaprogramować zbudowaną przez siebie konstrukcje.

Celem projektu jest zwiększenie kompetencji nauczania programowania przez nauczycieli na terenie gmin wiejskich i miejsko – wiejskich. Szkoły w ramach projektu otrzymały potrzebne zestawy klocków Lego WeDo, a każdy nauczyciel tablet  i niezbędne do prowadzenia zajęć z programowania pomoce dydaktyczne.

UG Marcinowice