Strona główna Sport Siłacze ponownie w walce o mundurowy Puchar Polski!

Siłacze ponownie w walce o mundurowy Puchar Polski!

0

Mjr Bartłomiej Lenartowicz dyrektor Aresztu Śledczego w Świdnicy wraz z funkcjonariuszami jednostki zapraszają 12 maja 2018 r. na II Puchar Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc, a także III Memoriał im. Wojciecha Jastrzębia. Jednocześnie rywalizacja będzie toczyła się o mistrzostwo Dzierżoniowa.

Już w najbliższą sobotę odbędzie się III Memoriał im. Wojciecha Jastrzębia, poświęcony pamięci funkcjonariusza Służby Więziennej. Organizując zawody pragniemy zachować pamięć o naszym koledze, który do 2014 r. pełnił służbę w Areszcie Śledczym w Świdnicy. Niestety los sprawił, że Wojciech Jastrząb odszedł na wieczną służbę, jednak zdecydowanie za wcześniej.

Wspomniany od 2006 r. z oddaniem i pasją pracował w Areszcie Śledczym w Świdnicy. Dla wielu był wzorem opanowania i profesjonalizmu, a do tego zawsze życzliwy, chętny do pomocy i otwarty na problemy drugiego człowieka. Wojciech Jastrząb znaczną część swojego życia poświęcił dla sportu. Był zawodnikiem startującym w zawodach Strong Man m.in. jako zawodnik grupy Mariusza Pudzianowskiego. Wygrywał również zawody zaliczane do cyklu mistrzostw Polski w tejże konkurencji, a w 2009 r. i 2010 r. zajmował 8 miejsce w Mistrzostwach Polski Strong Man. Wielokrotnie zwyciężał w zawodach siłaczy organizowanych w Świdnicy i innych polskich miastach.

W 2016 roku zawody odbywały się w formie Mistrzostw Polski, a od zeszłego roku rywalizacja toczy się o Puchar Polski. Do udziału serdecznie zapraszamy wszystkich funkcjonariuszy służb mundurowych, a także emerytów tych formacji. Natomiast w mistrzostwach Dzierżoniowa mogą startować osoby niezwiązane ze środowiskiem służb mundurowych.

Honorowy patronat nad zawodami sprawują: Wojewoda Dolnośląski – Paweł Hreniak, Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej płk Tomasz Raczyk, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu – nadinsp. Tomasz Trawiński.

Zawody odbędą się 12 maja 2018 r. w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, ul. Strumykowa 1. Wraz z Pucharem Polski Służb Mundurowych i Memoriałem im. Wojciecha Jastrzębia będą rozgrywane otwarte mistrzostwa Dzierżoniowa. Oficjalne otwarcie o godzinie 10:00.

Łączna pula nagród w rozgrywanych 12 kategoriach wagowych i wiekowych opiewa na kwotę 12 000,00 zł., w tym nagrody rzeczowe oraz finansowe. W klasyfikacji drużynowej Pucharu Polski za I miejsce nagrodą będzie bon ufundowany przez firmę “Sortmund” o wartości 500 zł.

kpt. Bartłomiej Perlak

Poprzedni artykułNie żyje świdniczanin pobity na Rynku
Następny artykułKonkurs na sztukę teatralną