Strona główna Temat dnia Różana doczeka się remontu. Potrzeba było kilku interwencji

Różana doczeka się remontu. Potrzeba było kilku interwencji

1

Dziury były tu tak głębokie, że można było na nich uszkodzić samochód. Kierowcy omijali je jadąc sąsiednim chodnikiem. Po naszej interwencji załatano największe wyrwy na ulicy Różanej. Teraz udało się przekonać miejskich urzędników do solidnego remontu. Wreszcie!

Każdego dnia śródmiejską uliczką przejeżdżają dziesiątki samochodów. Dla wielu zmotoryzowanych mieszkańców stanowi ona nieodłączny element codziennej drogi do pracy. Jak zgodnie przyznają kierowcy, jest to droga przez mękę. – To skandal, że ulica znajdująca się tuż obok świdnickiego Rynku jest w tak tragicznym stanie – twierdziła świdniczanka, pani Anna.

Zmotoryzowani wskazywali, że na Różanej można uszkodzić miskę olejową, zaś wielu pokonywało najgorszy odcinek ulicy jadąc po chodniku. Dochodziło tym samym do niebezpiecznych sytuacji.

W ubiegły piątek, 25 maja świdniccy drogowcy prowizorycznie załatali najgłębsze i najbardziej niebezpieczne dziury. 7 czerwca ruszy jednak poważniejszy remont. Ma on potrwać 3 dni, w czasie których Różana zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego. Roboty realizowane będą na odcinku od skrzyżowania z ulicą Łukową do budynku przy Różanej 6.

W ramach remontu kosztującego 21 tys. złotych zerwana zostanie stara nawierzchnia ulicy i ułożona nowa warstwa ścieralna. – Ze względu na brak możliwości wyjazdu z zapleczy posesji (podwórek) Rynek od nr 21 do 29, ul. Łukowa od nr 1 do 5, ul. Różana 1-1a oraz ul. Trybunalska od nr 1 do 14, prosimy mieszkańców o zaparkowanie samochodów na czas remontu w innych miejscach. Nie będzie również dojazdu na parking zlokalizowany na terenie sądu z wjazdem od ul. Różanej – mówi Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

1 czerwca, czyli pięć dni przed zamknięciem ulicy ustawione zostaną tablice informujące kierowców o terminie zamkniecie ulicy Różanej. Bardzo prosimy Państwa o cierpliwość i liczymy na wyrozumiałość – dodaje Maciej Gleba, dyrektor Wydziału Dróg i Infrastruktury Miejskiej.

Michał Nadolski
[email protected]